Понедельник, 17 февраля 2020 14:05

Евакуйовані з Китаю українці та пілоти підуть у карантин під розписку - МОЗ

У МОЗ наголошують, що існують усі правові підстави утримувати на карантині пасажирів та екіпаж літака, що прибуде з Уханя.

REUTERS

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко наголошує, що існують усі правові підстави утримувати на карантині пасажирів та екіпаж літака, що прибуде з китайського міста Ухань.

Об этом сообщает Роспрес

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на брифінгу.

"Стосовно правових підстав: закон України про захист населення від інфекційних хвороб передбачає, що уряд має право встановлювати тимчасові обмеження людей, які приїздять з епідеміологічно неблагополучних країн. Третього лютого урядом прийнято розпорядження про встановлення тимчасових умов і обмежень для людей, які прибувають з міста Ухань, шляхом ізоляції на 14 днів. Тому всі конституційні права українців та іноземців, які також прибудуть на цьому літаку, будуть дотримані. Окрім того, ми попередили усіх, у тому числі іноземців, і за день до прибуття нашого літака у Китай їм усім ще раз розкажуть про умови перебування, про обмеження і кожен з них підпише згоду про те, що знав про те, що буде утримуватись мінімум 14 днів", — сказав Ляшко.

Як повідомляв УНІАН, літак для евакуації громадян України з китайського Уханя, де зафіксовано спалах коронавірусу COVID-19, вилетить у вівторок, 18 лютого, і повернеться в Україну в четвер, 20 лютого.

За словами Ляшка, рейс будуть супроводжувати медики медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я. Вони стежитимуть за станом здоров’я екіпажу і пасажирів на борту та спостерігатимуть за евакуйованими і членами екіпажу в Україні в обсерваторії. Якщо хтось з евакуйованих захворіє вже під час карантину, його буде негайно госпіталізовано до інфекційного стаціонару, зауважив Ляшко.

Крім того, він наголосив, що евакуюються лише здорові на момент відльоту люди, а пасажирів із симптомами ГРВІ на борт не допустять. Перед вильотом усіх оглянуть китайські медики, а на борту — українська медична команда.Джерело статті: “https://www.unian.ua/society/10877933-evakuyovani-z-kitayu-ukrajinci-ta-piloti-pidut-u-karantin-pid-rozpisku-moz.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.