Среда, 26 июня 2019 06:07

Палеонтологи знайшли бивні мамонта з відмітинами давніх людей


Палеонтологи виявили на острові Котельний в Північному Льодовитому океані скелет мамонта, на бивнях якого були знайдені мітки, швидше за все, залишені давніми людьми. Як повідомляє N+1, скелет зберігся на 40%, про його існування місцеві жителі знали ще 10 років тому.

Вчені вели розкопки разом з місцевими жителями. Вони перекопали ділянку площею 20 квадратних метрів. Дослідники підкреслюють, що сучасні люди не стали б обробляти бивні в тундрі, а привезли б їх у мисливську хатинку. У стародавніх людей не було транспорту, на якому можна було перевозити важкі речі, тому тушу обробляли на місці, виготовлені знаряддя забирали, а залишки залишали там же.

Вчені мають намір провести подальші дослідження кісток і радіовуглецеве датування, щоб визначити вік останків.

Котельний є найбільшим серед островів Новосибірського архіпелагу, що омивається морем Лаптєвих і Східно-Сибірським морем. У плейстоцені архіпелаг був частиною суші і клімат там був м’якший, ніж зараз. На острові мешкали носороги, шерстисті мамонти і коні, останки яких періодично відтають і їх виявляють місцеві жителі або дослідники.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше палеонтологи виявили в Кенії останки, які належали найменшій людиноподібній мавпі в історії. Представники виду Simiolus minutus мешкали на Землі 12,3-12,56 мільйони років тому, а вага їхнього тіла досягала 3,5 кілограмів.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/paleontologi-znayshli-bivni-mamonta-z-vidmitinami-davnih-lyudey-315578_.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.