Воскресенье, 26 мая 2019 07:28

Експерт розповів, чому референдум про «світі» вигідний Кремлю

Вивчення думки громадян стосовно найважливіших питань – свята справа. Але немає сумнівів, що в разі проведення «референдуму» (в будь-якій формі) щодо «мирного діалогу з Росією», Москва тут же використовує його в своїх цілях.

При цьому головне завдання Кремля залишається незмінною – «повертаючи» Україна ОРДЛО на своїх умовах, створити на окупованій частині Донбасу «полуконтроліруемие» Києвом території у вигляді анклавів для досягнення відомих основних пріоритетів:

– внесення змін до Конституції України і перетворення її на федеративну державу;

– створення умов для недопущення навіть гіпотетичного вступу України в ЄС і НАТО;

– збереження повного «неформального» контролю над окупованими територіями … з подальшим розширенням, як мінімум, на всю Донецьку та Луганську область – привівши на місцевих виборах у владу «своїх людей».

Другий шар завдань полягає у вирішенні нагальних для Росії питань – зняття частини санкцій, накладених за військові дії на Донбасі; зниження витрат на війну і зміст ОРДЛО; підвищення лояльності до Кремля з боку європейських урядів … список довгий.

Ставки дуже високі як для Росії, так і для України, яка в разі «продавлювання» такого сценарію понесе суттєвих втрат.

Перша і основна – втрата темпу або взагалі відмова від євроінтеграції. Тут все зрозуміло.

Друга – колосальні витрати бюджету на відновлення зруйнованих війною територій або, висловлюючись іншою мовою – перекладання питання фінансування Донбасу на Україну. При цьому слід враховувати, що навіть в роки, коли підприємства Донбасу працювали і нібито «годували» всю Україну, Донецька і Луганська області займали перші місця за обсягами дотацій з державного бюджету на десятки мільярдів гривень.

Сьогодні ситуація на порядок гірше – вивезені на територію РФ і знищені російськими найманцями підприємства обчислюються десятками, та й їхні працівники масово переїхали хто куди. Так що, Донбас не треба відновлювати? Звичайно треба. Тільки якщо це робити на умовах Росії – гроші українського бюджету і міжнародних фондів в кінцевому підсумку виявляться в управлінні місцевих ставлеників Москви і російських силовиків. З прогнозованим результатом.Джерело статті: “http://povin.com.ua/204092-26-05.html”

Другие материалы в этой категории: Кононенко сядет при любой новой власти. Или сбежит »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.