Понедельник, 30 сентября 2019 14:25

Кронпринц Саудівської Аравії заперечує, що наказав убити журналіста Хашоггі


У неділю, 29 вересня, наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман Аль-Сауд заявив, що він бере на себе "повну відповідальність" за жахливе вбивство саудівського журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі, але заперечує звинувачення в тому, що він особисто віддав наказ це зробити, повідомляє в понеділок агентство Associated Press.

Об этом сообщает http://russian-blogger.com

"Це було огидне злочин", — сказав МБС. "Але я беру на себе повну відповідальність як лідер в Саудівській Аравії, тим більше що це було скоєно людьми, які працюють на уряд Саудівської Аравії".

На питання, наказав він убити Хашоггі, який критикував його на сторінках The Washington Post, принц Мухаммед відповів: "Звичайно ж ні".

У доповіді США затверджується, що Саудівська Аравія несе відповідальність за вбивство, і кажуть, що можлива роль принца Мухаммеда в цій справі повинна бути розслідувана.

Наречена Хашоггі Хатис Ченгіз заявила Associated Press, що відповідальність за вбивство її чоловіка "не обмежується злочинцями", і сказала, що хоче, щоб принц Мухаммед особисто сказав їй: "Чому Джамал був убитий? Де його тіло? Яким був мотив цього вбивства?

Раніше, наслідний принц Саудівської Аравії в документальному фільмі австралійського PBS сказав, що несе відповідальність за вбивство журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі в минулому році саудівськими оперативниками "тому що це сталося під моїм наглядом.

Мухаммед бін, який є фактичним правителем королівства, публічно не говорив про вбивства в будівлі генерального консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. ЦРУ і деякі західні уряди сказали, що він замовив вбивство, але саудівські чиновники кажуть, що він не грав ніякої ролі.

Смерть викликала глобальний скандал, що заплямувала імідж наслідного принца і ставить під загрозу амбітні плани з диверсифікації економіки найбільшого у світі експортера нафти і відкриття товариства Саудівської Аравії. З тих пір МБС не відвідував Сполучені Штати чи Європу.

"Це сталося під моїм наглядом. Я несу всю відповідальність, тому що це сталося під моїм наглядом", — сказав він Мартіна Сміта з PBS у документальному фільмі "Наслідний принц Саудівської Аравії", який вийде в ефір 1 жовтня – напередодні річниці смерті Хашогги.

На питання, як могло відбутися вбивство без його відома, Сміт процитував слова принца Мухаммеда: "У нас 20 мільйонів чоловік. У нас три мільйони державних службовців".

Журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашогги зник 2 жовтня, після того, як увійшов у будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, необхідних для розлучення. Наречена Хашогги прочекала його під консульством 11 годин, але він так і не з’явився. Саудівські дипломати, у свою чергу, стверджують, що Хашогги покинув консульство після нетривалого перебування там.

9 жовтня Туреччина отримала дозвіл на проведення обшуку в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Перед цим президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Саудівська Аравія зобов’язана довести свою версію про те, що зниклий журналіст залишив будівлю дипустанови.

Незабаром турецька газета Sabah повідомила про ідентифікації групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашогги і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо — і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

Джамаль Хашогги виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауд, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім’ї Саудівської Аравії.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/kronprinc-saudivskoyi-araviyi-zaperechuye-scho-nakazav-ubiti-zhurnalista-hashoggi-324909_.html”

Другие материалы в этой категории: Кононенко сядет при любой новой власти. Или сбежит »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.