Пятница, 29 мая 2020 09:57

Путін чи Собянін – хто переможе в боротьбі суворій?


Володимир Путін (зліва) та Сергій Собянін

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Щойно президент Росії оголосив про підготовку до проведення параду перемоги 24 червня та про наближення остаточної перемоги над клятим коронавірусом, як на його зустрічі з мером Москви, що пройшла, знову ж таки, в режимі відеоконференції (чи не далеко до гріха!) розмова пішла в іншій тональності, пише для "Дня" Борис Соколов

На прохання Володимира Володимировича "розповісти про Ваші прогнози та пропозиції щодо подальшого поетапного пом’якшення режиму самоізоляції", Сергій Семенович намалював досить моторошну картину, де казенний оптимізм і настільки ж казенні лестощі поєднувалися з відверто апокаліптичними картинами:

"Спасибі за ту пильну увагу, яку ви приділяєте розвитку ситуації в Москві, пов’язаної із соціальним, економічним станом, особливо в період пандемії, коли, звичайно, потрібно цілком синхронно працювати й регіональній, і місцевій владі, бізнесові, громадянам... із 12 числа в нас запрацювали практично всі промислові підприємства. У нас на 12 число працювали приблизно 366, сьогодні працюють більше семисот основних підприємств, це основний кістяк промисловості Москви. У нас працювали десь близько 150 об’єктів будівництва, які ми не зупиняли: це метрополітен, залізничні будівництва, ряд медичних будівництв. Сьогодні працюють понад тисячу майданчиків будівельних, тобто практично будівельники нехай навіть не в повному обсязі, але почали працювати майже на всіх будівельних майданчиках ... І одночасно ми бачили, як почало активно збільшуватись кількість людей, які їздять громадським транспортом, на особистих машинах. Щоденний потік в Москві виріс майже на мільйон осіб. Тобто люди, повертаючись на робочі місця, звісно, збільшують ось це спілкування одне з одним, рух, переміщення містом. І, звичайно, був ризик, що в нас епідемія почне динамічніше розвиватися в гірший бік".

Загалом, несвідомі москвичі й гості столиці збільшують "ось це спілкування одне з одним, рух, переміщення містом". І щоб боротися з несвідомими, Сергій Семенович постарався зробити так, щоб гостей у Москві стало менше, й із 27 травня скасував дію підмосковних пропусків. А водночас посилив карантинні заходи: "Ми ввели ще жорсткіші вимоги до роботодавців і до переміщення транспортом, ввівши обов’язковий режим масок і рукавичок: якщо ти заходиш у громадський транспорт, у магазин, ти повинен бути в масці й у рукавичках".

Санітарного сенсу в цих вимогах ніякого немає. Фахівці кажуть, що ризик підхопити інфекцію з поверхні настільки мізерний, що рукавички вже в усякому разі абсолютно марні. Але Собянінові важливо демонстративно владу застосувати, а також відрапортувати про досягнуті успіхи: "Із 12 числа по сьогодні в нас не тільки не зросла, а на 40% знизилася кількість шпиталізацій важких хворих, що є безумовним маркером, тому що за ці два тижні було б явно видно: якщо щось не так, тоді кількість людей просто збільшувалася б у серйозній прогресії. Кількість ковідних пневмоній у наших КТ-центрах ... зменшилася теж на 40%. Кількість нових виявлених хворих на COVID-19 зменшилася більш ніж на 40%. Сьогодні взагалі був найнижчий показник – 2140 осіб, а раніше ми виявляли на піку більше шести тисяч осіб".

З одного боку, Собянін тут згадує про ідіотський порядок введення електронних перепусток в Москві 15 квітня, після чого, через деякий час, кількість шпиталізацій із коронавірусом у столиці різко зросла. З іншого боку, він відверто бреше, оскільки, як і Путін, добре усвідомлює, що епідемія йде на спад, а в цих умовах число ушпиталень неминуче падатиме, навіть без будь-яких зусиль із боку влади. А тут ще МОЗ підкинув подарунок, оголосивши: тих, у кого виявлений коронавірус, але хто лікується вдома, без серйозних проявів інфекцій, у статистику коронавірусу не долучатимуть. Це сильно полегшує статистичні маніпуляції.

Натомість Собянін як про велику милість повідомляє про запровадження з 1 червня послаблення: дозволять працювати непродуктовим магазинам, а також тим підприємствам сфери послуг, які не вимагають тривалого контакту із клієнтами (перукарні й ресторани, як і раніше, під забороною). А заразом московський мер продовжив до 14 червня режим дії електронних перепусток і посилив масковий режим. Тепер москвичі зможуть виходити з дому тільки в масках. Правда, їм обіцяють дозволити прогулянки в парках, але тільки в тестовому режимі й за розкладом. Те, що за цих умов майже половина непродовольчих магазинів і підприємств сфери послуг просто не відкриється через відсутність мінімально необхідного числа покупців, Собяніна не хвилює. У нього в мозку один чисто поліційний ідеал: тримати й не пускати.

Обґрунтовує ж ужиті заходи перед Путіним московський градоначальник таким чином: "Дуже, звичайно, непросте рішення, бо якщо сказати: гайда тепер гуляти як хочемо й де хочемо, скільки хочемо – я просто боюся, що на вулицях Москви буде приблизно як на першотравневій демонстрації. Це дуже непроста міра, тому ми пропонуємо зробити це в тестовому режимі та зробити графік, коли громадяни, які мешкають у тих чи інших будинках, можуть виходити на прогулянки".

Невже Володимир Володимирович не розуміє, що якщо парад перемоги в Москві пройде саме в такій обстановці (іноземних лідерів вирішено не запрошувати, тому що все одно не приїдуть), то ефект буде прямо протилежним тому, на який він розраховує: народ іще більше розлютиться на владу, як місцеву, так і федеральну. Розуміє, ясна річ, не такий він дурень, щоб не розуміти. Але поки що терпить собянінське свавілля з однієї причини: всі драконівські карантинні заходи у столиці ухвалюють не стільки для боротьби з коронавірусом, скільки для запобігання масовим протестам проти поправок до конституції. Влада занадто боїться повторення торішніх протестів у зв’язку з виборами до Мосміськдуми. Тому Собянін може бути впевнений, до дня голосування за поправки до конституції ніхто його не звільнятиме.

Сам же Сергій Семенович, як здається, наївно думає, що рішучі поліційні заходи, прийняті ним зараз, зроблять його найбажанішим наступником в очах Путіна й еліти. Володимира Володимировича ж поки цілком влаштовує, що ненависть москвичів спрямована не проти нього, а проти Сергія Семеновича. Не влаштовує його те, що московський мер своїми діями, свідомо чи несвідомо, зменшує авторитет президентської влади. Тому спостерігачі пророкують Собянінові незавидну долю після голосування за конституцію або після формального закінчення епідемії: переміщення на пост заступника голови Державної думи або першого заступника голови Ради Федерації. Не кажучи вже про зовсім погані варіанти: раптову зупинка серця або зараження COVID-19 в кінці епідемії зі смертельним наслідком.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Борис СОКОЛОВДжерело статті: “https://uainfo.org/blognews/1590681955-putin-chi-sobyanin-hto-peremozhe-v-borotbi-suvoriy-.html”

Другие материалы в этой категории: Упражнения–планки: как сделать красивое тело »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.