Понедельник, 19 августа 2019 18:51

«Укртрансгаз» і «Молдовагаз» домовились про диверсифікацію поставок газу в Україну

«Укртрансгаз» і «Молдовагаз» домовились про диверсифікацію поставок газу в Україну
Фото: utg.uа

«Укртрансгаз» і «Молдовагаз», спільно з операторами ГТС інших країн, узгодили необхідні технічні рішення для створення нових імпортних потужностей на базі системи Трансбалканських трубопроводів по напрямку «південь-північ». Про це повідомляє прес-служба «Укртрансгазу».

Зазначається, таким чином планується здійснити диверсифікацію маршрутів поставок газу до України в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2019/2020.

«Очікується, що вже 1 січня 2020 року буде створена постійна потужність для імпорту з Румунії обсягом 1,5 млрд куб. м газу на рік, незалежно від обсягів транзиту російського газу територією України. Транспортування блакитного палива від точки Ісакча-1 – Орловка відбуватиметься магістральними газопроводами «Роздільна – Ізмаїл» та «Шебелинка – Дніпропетровськ – Кривий Ріг – Ізмаїл», – йдеться в повідомленні.

«Фахівці «Укртрансгазу» і «Молдовагазу» погодили модернізацію прикордонних газовимірювальних станцій ГВС «Гребеники» (Україна) та ГВС «Каушани» (Молдова) для роботи в реверсному режимі. Згідно з досягнутими домовленостями, українська сторона планує побудувати додаткові обвідні лінії газопроводів, встановити нові технологічні перемички з монтажем трьох шарових кранів та завершити реконструкцію ГВС «Гребеники» до кінця 2019 року. Для України і Молдови цей проект має стратегічне значення, адже диверсифікувавши шляхи постачання газу, обидні держави підвищать надійність та безперебійність забезпечення блакитним паливом своїх споживачів.

Там нагадали, що в травні 2018 року «Укртрансгаз» провів оцінювання попиту на вхідні потужності в Україну з Румунії та підтвердив економічну доцільність створення таких потужностей на Трансбалканському маршруті.

Як раніше писав Mind, «Укртрансгаз» запропонував Молдові використовувати українську ГТС, оскільки це мінімізує потенційні ризики, пов’язані з перериванням транзиту газу з Росії.

Також читайте
Суд підтримав АМКУ у «газовій» справі щодо «ОККО-Ритейл»
Суд підтримав АМКУ у «газовій» справі щодо «ОККО-Ритейл» 19 серпня 2019, 16:48
Закон про «зелений» тариф є «дуже непрозорою» схемою – Вільчинський
Закон про «зелений» тариф є «дуже непрозорою» схемою – Вільчинський 19 серпня 2019, 12:22
Китай виділив $1 млрд «зеленого» фінансування вугільних проектів в І півріччі
Китай виділив $1 млрд «зеленого» фінансування вугільних проектів в І півріччі 19 серпня 2019, 11:06

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20201014-ukrtransgaz-i-moldovagaz-domovilis-pro-diversifikaciyu-postavok-gazu-v-ukrayinu”

Другие материалы в этой категории: Упражнения–планки: как сделать красивое тело »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.