Суббота, 21 сентября 2019 04:49

Нацполіція покриває злочини Нацради з питань телебачення і радіомовлення

5 вересня Нацрада з телерадіомовлення звинуватила телеканал NEWSONE в повторному розпалюванні національної, расової, релігійної ворожнечі та ненависті, а також вирішила звернутися до суду з метою забрати у телеканалу NEWSONE ліцензію на мовлення. За це рішення проголосували всі шість членів регулятора, що засідали.

Об этом сообщает http://tr-experts.com


Однак це рішення Нацради є незаконним з низки причин. Тому NEWSONE звернувся в Нацполіцію із заявою про злочин.


Оригінал на сайті NEWSONE.


Ми вважаємо, що прийняте Нацрадою рішення № 1319 є незаконною забороною на висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень. Таке незаконне діяння містить ознаки передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України злочину, а саме, перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.


Крім того, незаконне рішення Нацради було прийнято шляхом самовільного присвоєння владних повноважень двома членами Національної ради, що містить ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 353 КК України.


Як відомо, термін повноважень трьох членів Нацради (Ольги Герасим’юк, Олександра Ілляшенка, Олега Черниша) закінчився ще на початку липня, і вони не можуть брати участі в засіданнях регулятора і голосувати за його рішення. Проте, за рішення № 1319, спрямоване на закриття телеканалу NEWSONE, голосували присутні на засіданні Ольга Герасим’юк та Олег Черниш.


Таким чином, згадані члени Національної ради всупереч Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" самовільно привласнили повноваження члена Національної ради після закінчення передбаченого законом п’ятирічного терміну їх повноважень.


Окрім того, Закон про Нацраду також говорить, що засідання регулятора є правомочним, якщо на ньому присутні не менше шести членів Національної ради. Тобто, на даний момент 3 з 8 членів регулятора не мають права брати участь в його засіданнях, а значить, такі засідання Нацради і його рішення є незаконними. Якби регулятор дотримувався закон, засідання 5 вересня не було б, як не було б і рішення № 1319.


Здавалося б, злочин на обличчя. Але Нацполіція не дотримується вимоги закону і не вносить до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою NEWSONE від 12.09.2019, яке було зареєстровано в ГСУ Нацполіціі під номером входять № 22741. На це КПК передбачено 24 години, але пройшло вже набагато більше часу, а відомості до Єдиного реєстру так і не внесені. Виходить, Національна поліція навмисне покриває злочини, вчинені членами Нацради з ТБ і РМ?


Більш того, парламент сьогодні, намагаючись заднім числом виправити ситуацію, фактично визнав, що ця Нацрада працює незаконно. Верховна Рада руками партії "Слуга народу" прийняла в першому читанні законопроєкт № 2036 про введення процедури продовження повноважень члена Нацради з питань ТБ після закінчення термінів його повноважень.


17.09.2019 Головне науково-експертне управління Верховної Ради України у своєму висновку до законопроєкту дало негативну оцінку цьому, так як термін — найважливіше правове умова призначення (обрання) на посаду з державними повноваженнями.


У законі про Нацраду "слуги" мають намір передбачити, що після закінчення 5 років повноваження члена Нацради з питань ТБ і РМ тривають до дня призначення нового члена Нацради — за винятком дострокового припинення повноважень члена цього органу.


Однак, як відомо, закон зворотної сили не має, навіть якщо і буде прийнятий в поданому "слугами" вигляді. Тобто, провладна фракція партії "Слуга народу", що представляє сьогодні коаліцію в парламенті, визнає незаконність дій членів Нацради, а Національна поліція демонстративно не бажає помічати поданого NEWSONE заяви.


Не поспішають розкривати злочинні схеми в Нацраді і в інших правоохоронних органах. Як відомо, ГБР розслідує фіктивні тендери регулятора на суму понад 100 млн грн, в яких регулятор купував систему моніторингу телеканалів сумнівної якості. Однак поки що у цих справах слідство не завершено.


Більш того, в підвішеному стані перебувають і судді. Як відомо, телеканал "112 Україна" раніше подав 5 позовів до Окружного адміністративного суду м.Києва, в яких просить визнати незаконними дії трьох членів Нацради, повноваження яких закінчилися, але вони продовжують брати участь в засіданнях регулятора. Проте, суд відкрив провадження тільки по 2 з 5 позовів, хоча вони були ідентичні. Це свідчить, що в цій справі є політична підоснова, і право тут застосовується вибірково.


Мабуть, влада зацікавлена, щоб Нацрада був кийком в її руках. За допомогою незаконних рішень регулятора вона має намір закривати незалежні засоби масової інформації. Паралельно для залякування журналістів влада використовує правоохоронні органи і "ручних" радикалів.


Телеканал NEWSONE буде боротися проти спроб встановлення в Україні цензури. Ми будемо звертатися до всіх правоохоронних органів і судів, до західних країн-партнерів і до всіх можливих міжнародних організацій, щоб захистити право на свободу слова, яка є невід’ємною частиною сучасної демократії.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/09/19/natspolitsiya_pokryvaie_zlochyny_natsrady_z_pytan_telebachennya_i_1650235”

Другие материалы в этой категории: Упражнения–планки: как сделать красивое тело »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.