Понедельник, 02 декабря 2019 02:41

На Фанарі вперше відслужили літургію українською мовою

<p>Божественна літургія звершувалася митрополитом УПЦ Михаїлом та архієпископом Євстратієм</p> — На Фанарі вперше відслужили літургію українською мовою

Божественна літургія звершувалася митрополитом УПЦ Михаїлом та архієпископом Євстратієм

Об этом сообщает http://pointcoinstar.comРазом зі священнослужителями УПЦ молилася українська громада Стамбула, а також дипломати


У неділю, 1 грудня, в храмі святителя і чудотворця Миколая у Стамбулі вперше звершувалася Божественна літургія українською мовою.


Про це повідомляється на сторінці Української православної церква у Facebook.


«Вперше українською мовою звершувалася Божественна літургія ієрархами Православної церкви України: митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом та архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм, у співслужінні архімандрита Харлампія, який опікується українською громадою в Стамбулі, протоієрея Володимира Вакіна, ректора Волинської православної богословської академії, та диякона Михайла Омельяна, старшого викладача Київської православної богословської академії», — йдеться у повідомленні.


Разом зі священнослужителями молилася українська громада Стамбула, а також представники держави — заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, посол у Туреччині Андрій Сибіга та генеральний консул у Стамбулі Олександр Гаман.


Звертаючись до присутніх після Божественної літургії, митрополит Михаїл подякував Вселенському патріарху Варфоломію за велику турботу, яку він має про Україну, не лише надавши Томос про автокефалію Української церкви, але продовжуючи й далі трудиться для того, щоби Української православної церква увійшла у повне спілкування з іншими Помісними церквами.«Вчора був той самий день, коли шість років тому, під час Революції Гідності, наша Церква відкрила свої двері, щоби захистити свій народ від насильства і неправди. І за ці роки ми пересвідчилися, як багато робить віра і правда. І те, про що кілька років тому ми могли лише мріяти – сьогодні є вже реальністю. Чи можна було б уявити 28 або навіть шість років тому, що нині ми тут, у цьому святому константинопольському храмі, всі разом – українці, греки, болгари, всі діти єдиної Христової Церкви – будемо молитися і звершувати літургію? Тож ми дякуємо Богові, вдячні й Вселенському Патріарху за всі благодіяння для України», — сказав у промові архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.


У свою чергу, єпископ Галікарнасський Адріан від імені Вселенського патріарха привітав українську громаду Стамбула, яка перебуває під опікою Його Всесвятості та має можливість у цьому храмі святителя і чудотворця Миколая здійснювати богослужіння рідною мовою.


«Український народ є дуже набожний і близький до Бога, і є честю для всіх нас те, що ми тут разом є вірними дітьми Вселенської патріархії», — зазначив єпископ.


На завершення слово мав заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, який відзначив, що тут у спільній молитві рідною мовою українці отримали ще одну нагоду відчути дух єднання, навіть живучи за кордоном.


Нагадаємо, раніше Вселенський патріарх Варфоломій прийняв у Стамбулі делегацію УПЦ.


Зазначимо, що абревіатура УПЦ офіційно закріплена за Київською митрополією Української православної церкви (Православної церкви України).


Днями ім’я глави Української православної церкви Єпіфанія вперше вшанували на літургії, яку відслужив ієрарх Болгарської православної церкви.


Раніше патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ надіслав листа на адресу Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, яким висловив братню підтримку.


8 листопада Олександрійський патріархат фактично визнав Православну церкву України.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/na-fanari-vpershe-vidsluzhili-liturgiyu-ukrajinskoyu-movoyu-643765.html”

Другие материалы в этой категории: Упражнения–планки: как сделать красивое тело »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.