Вторник, 13 Февраль 2018 00:00

Переселенці відповідальні за те, що зараз відбувається на Сході та за те, яким був Схід, – Остап Дроздов

Загрузка...
Переселенці відповідальні за те, що зараз відбувається на Сході та за те, яким був Схід, – Остап Дроздов
Переселенці відповідальні за те, що зараз відбувається на Сході та за те, яким був Схід, – Остап Дроздов

19 жовтня, в Івано-Франківськ завітав відомий український журналіст, ведучий авторської програми «Прямим текстом» телеканалу “ЗІК” Остап Дроздов.

Зустріч з журналістом відбулась в рамках круглого столу на тему: “Сталий захист прав і свобод переселенців з Південного-Сходу України в Галичині”. Організував захід благодійний фонд “Ліга толерантності”.

Перед початком свого виступу журналіст попередив, що озвучить непопулярні речі. Таким чином, хоче змусити подивитись на проблему переселенців по-іншому.

Остап Дроздов переконаний, потрібно в першу чергу говорити про відповідальність переселенців за те, що зараз відбувається на Сході та за те, яким був Схід. Закликає біженців говорити про себе не як про жертв, а використати ситуацію, як поштовх до змін.

“Я не можу зрозуміти, як це може відбуватись у XXI столітті, як важко залишити родину, домівку. Я нормальна людина і маю співчуття. Але соціально я дивлюсь на це більш цинічно. Адже ми маємо категорію втікачів, які несуть співвідповідальність. Вони причетні до того, що Україна ставала Донбасом своїми голосуваннями, поглядами, безвідповідальністю”, – запевняє журналіст.

Остап Дроздов каже, що піднімав ці питання у своїй статті “Біженці чи втікачі?”. “Вони і біженці і втікачі”, – переконаний Дроздов. Натомість знає, ряд переселенців таки усвідомлюють свою відповідальність. Він переконаний, на заході України створили хороші умови для біженців, де вони отримують роботу і допомогу. “Не впевнений, що якби мені довелось тікати, наприклад, в Крим, мені б створили там такі умови”, – стверджує спікер.

Такі вислови викликали агресію у слухачів, поміж яких було багато біженців, журналістів і активістів.

Мовляв львівський журналіст не може так висловлюватись. Адже розпалює міжрегіональну ворожнечу такими поглядами, роз’єднує Схід і Захід.

Натомість переселенці у залі почали запевняти, їм нічого тут не дають. Допомагають тільки містяни, надаючи гуманітарну допомогу і підтримку.

Журналіст обурився, що його думку не сприймають. Та порадив, якщо його думку не хочуть вислухати, краще хай переселенці влаштують “междусобочик” адже з його слів “Донбас – це і є “междусобойчик”.

Нагадав, що біженці в гостях, натомість присутні знову обурились і переконали, вони частина громади. Вони не в гостях, а на батьківщині.

На що журналіст вкотре закликав визнати свою відповідальність за гуманітарну катастрофу в України та додав: “Я не боюсь відповідати за те, чим є Галичина, тож переселенці мають визнати свою відповідальність за Донбас”. Наприкінці запевнив, Україна не однакова.

Після Дроздова виступила переселенка Ірина Магрицька. Переконує, вона говорить українською та завжди принципово на Донбасі говорила виключно українською. Під час викладання возила студентів на Різдво у Львів і Франківськ. Натомість останні плакали, коли потрібно було повертатись. Вона завжди боролась за Україну на Донбасі.

Ірина Магрицька розповідає, що після переїзду на Прикарпаття навіть спілкувалась з тодішнім головою облради Василем Скрипничуком щодо своїх переконань. Натомість підтримки не знайшла. Зі слів Скрипничука тут і так всі патріоти. Але переселенка переконана: патріотизм у Донецьку і в Франківську – це дві різні речі.

Її думки підтримала і переселенка Лариса Пантелюк, яка запевнила: житлом і роботою тут нікого не забезпечують. Люди самостійно це знаходять. Біженка стверджує: “Вся Україна має відповідати за злочинну владу, а не тільки Донбас”. Лариса переконана, на Захід перебрались тільки патріоти. Натомість промосковські українці залишились там.

Останнім виступив юрист Максим Субота, який запевнив: “В школі мене вчили, що є схід країни і захід країни, а не західна Україна і східна Україна”. Юрист підсумував, хоч він є уродженцем Києва, а не представником східних чи західних регіонів, слова “східняк” і “західняк” є дуже образливими.

gk-press.if.ua


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/130808-pereselentsi_vidpovidaljni_za_te_shcho_zaraz_vidbuvajetjsja_na_shodi_ta_za_te_jakim_buv_shid__ostap_”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.