Среда, 26 февраля 2020 05:20

Українців попередили про шахраїв, які називають себе «народним банком»

<span>Шахраї пропонують купити акції неіснуючого банку</span>
Шахраї пропонують купити акції неіснуючого банку


Регулятор заявляє, що інформація, розміщена на сайті Українського народного банку, є шахрайством

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Останнім часом в інтернеті і соціальних мережах стрімко поширюється пропозиція інвестувати в акції неіснуючого Українського народного банку, який називає себе «інвестиційний проєкт». Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) у вівторок, 25 лютого, попередила українців про ризики вкладів у подібні структури.


Відзначається, що в Державному реєстрі банків, який ведеться Національним банком України і містить відомості про державну реєстрацію усіх банків, відсутня інформація про Український народний банк.


У Державному реєстрі випусків цінних паперів, який ведеться НКЦБФР, відсутня інформація про державну реєстрацію випуску акцій емітента з таким найменуванням.


За даними НКЦБФР, при спробі купити акції зазначеного проекту через його веб-сайт, користувачеві пропонуються три варіанти оплати за акції: Money Storage, Perfect Money і оплата в криптовалюті Bitcoin. Функція оплати банківською картою нібито передбачена, але не працює. Доступні користувачеві варіанти оплати є електронними гаманцями, платежі через які практично неможливо відстежити і встановити, куди були переведені кошти клієнта.


Крім того, на веб-сайті проекту відсутня будь-яка правова інформація стосовно юридичної особи і підстав надання їм інвестиційних послуг. В особистому кабінеті учасника є посилання на такі розділи, як Документи, Контакти компанії, Умови користування, Політика конфіденційності, але всі вони не працюють.


У зв’язку з цим регулятор заявляє, що інформація, розміщена на сайті Українського народного банку, є шахрайством, несе загрозу введення в оману громадян, створює ризики втрати ними коштів через фінансову та інвестиційну необізнаність.


Також повідомляється, що інформація про потенційно протиправну діяльність направлена в правоохоронні органи України.Джерело статті: “https://glavcom.ua/economics/finances/ukrajinciv-poperedili-pro-shahrajiv-yaki-nazivayut-sebe-narodnim-bankom--661798.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.