Вторник, 24 марта 2020 13:14

НБУ: Інтенсивність коливань на валютному ринку слабшає

У НБУ зазначають, що попит на валюту з боку фізичних осіб знизився

23 березня для згладжування курсових коливань Національний банк України продав на міжбанківському валютному ринку $50 млн, повідомив регулятор у Facebook.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

"Інтервенції із продажу валюти становили лише $50 млн, на відміну від минулих тижнів, коли ми продавали по $100–300 млн щодня", – ідеться в повідомленні.

Торги на міжбанківському валютному ринку відкрилися на рівні, близькому до 28 грн/$.

"Певний час попит переважав пропозицію. Утім, надалі пропозиція валюти зросла, а котирування впали до рівня близько 27,6–27,7 грн за $1", – повідомив НБУ.

Регулятор стверджує, що "інтенсивність коливань на валютному ринку послаблюється, а ринок виглядає більш збалансованим".

У НБУ розповіли, що кількість продавців валюти на міжбанківському ринку зросла, а попит на валюту з боку фізичних осіб знизився.

"Добра новина також у тому, що в останні дні ми спостерігаємо збільшення кількості продавців валюти на міжбанківському ринку. Крім цього, відчутно впав попит на валюту з боку фізичних осіб. В останні дні минулого тижня громадяни купували валюти стільки ж, скільки і продавали, не формуючи додаткового тиску на гривню", – поінформував регулятор.


https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine/posts/2529507123930111

24 березня на відкритті міжбанку курс під час купівлі становив 27,8 грн/$, під час продажу – 27,87 грн/$. Офіційний курс станом на 24 березня встановили на рівні 28,11 грн/$.

Курс гривні почав знижуватися 10 березня на тлі рекордного падіння світових цін на нафту, а також паніки на фондових ринках у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції. Від початку року офіційний курс гривні до долара опустився приблизно на 3₴

20 березня Нацбанк повідомив, що гривня вперше протягом останніх кількох тижнів зміцнилася, а попит на валюту з боку населення впав.

За даними експертної платформи НБУ, від початку року до 19 березня банки викупили у клієнтів на $402,5 млн більше, ніж продали їм ($3,85 млрд проти $3,45 млрд).

Цього року НБУ вже продав на міжбанківському валютному ринку більш ніж $2,6 млрд для утримання курсу гривні.

Регулятор вважає, що основна причина зниження вартості національної валюти – паніка.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 24 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 380 тис., із них понад 101 тис. одужало, а 16 587 померли.

В Україні коронавірус підтвердили у 84 осіб, троє з них померли.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-nbu-intensivnist-kolivan-na-valjutnomu-rinku-slabshaje-1492377.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.