Вторник, 04 августа 2020 00:13

Нам і не снилося! Як в Японії ставляться до інвалідів

Нам и не снилось! Как в Японии относятся к инвалидам

У російських туристів, що приїжджають до Японії, створюється враження, що інвалідів там безліч – а все тому, що для них у цій країні створені ідеальні умови.

Об этом сообщает Преступная Россия

Російський учений Володимир Білоусов, що живе в Японії, продовжує знайомити читачів свого блогу з життям цієї країни. Цього разу від коронавіруса він перейшов до інвалідів, опублікувавши відеосюжет про те, як допомагають цим людям співробітники токійського метрополітену:

«Зверніть увагу на неймовірно високий рівень турботи і поваги.

З боку може здатися, що людина в інвалідному візку є членом імператорської сім’ї, який вирішив проїхатися в метро, а не сама звичайна літня японка.

Я вже багато разів писав про надзвичайно дбайливого і відповідального ставлення японців до людського життя і особливо до людей з обмеженими можливостями.

Як-то (кілька років тому) я зайшов в універсальний магазин поруч з будинком (тоді я жив у спальному районі Токіо на кордоні з префектурою Тіба) одночасно зі мною в магазин в’їхав інвалід на візку. Миттєво до нього підійшли два співробітники, допомогли пересісти на спеціальну коляску з прикріпленими до неї зручними кошиками для товарів і вони разом вибрали всі потрібні продукти і потім обслужили людини на касі без черги.

У мене аж рот відкрився від такого сервісу та оперативності.

Потім я бачив подібне багато разів в різних магазинах і вже звик до такого.

Інвалід в Японії зробить покупки в будь-якому супермаркеті значно швидше, ніж звичайна людина.

Якось я писав і про транспортній системі Японії, яка ретельно продумана для легкого і зручного використання інвалідами (автобуси, таксі, метро, літаки, міжміські потяги, кораблі та інше).

Ось черговий приклад (особливо в кінці, де співробітник чекає до закриття дверей ліфта і потім робить поклін, хоча знає, що його не бачать).

На цьому відео, яке я зробив пару днів тому:

Літня жінка на інвалідному візку чекає на свій поїзд. До неї тут же підійшов співробітник метро, який відповідає за організацію руху саме на цій платформі. Під’їхав потяг. Співробітник розклав спеціальний трап і контролює в’їзд інваліда на візку в вагон. Після цього він підійде до машиніста і повідомить йому, що у вагоні їде інвалід і вкаже номер вагона та номер дверей, а також назву станції, до якої людина належить. Машиніст вагона повідомить на станцію прибуття, щоб персонал платформи підготувався до зустрічі інваліда. На станції прибуття аналогічний спеціальний співробітник організовує виїзд інваліда з вагона і потім проводить його до ліфта, допоможе відкрити двері ліфта, проконтролює в’їзд в нього і буде чекати, поки двері не закриються і ліфт не поїде.

Інвалід в Японії не відчуває себе людиною з обмеженими можливостями, а навіть навпаки!

Працівники всіх установ Японії (державних і приватних компаній) допомагають таким людям з бажанням і глибокою пошаною, як якщо перед ними був би самий шанований і улюблений родич.

Доброта і порядність у відносинах, щира турбота японців один про одного – це звичайна норма поведінки сучасного японського суспільства.

І ось таке в Японії повсюдно…»

***

Зрозуміло, це пост викликав не тільки захоплення, але і жалю про те, що в Росії все зовсім не так, і російський інвалід тисячу разів подумає, перш ніж виходити а вулицю. У тому випадку, якщо він зможе це зробити…

– Я вибачаюся, просто хочу розповісти свої враження . Скажу чесно ,статистики я не знаю . Але в перші роки життя в Японії ,мені здалося ,що тут величезна кількість інвалідів . Не думаю ,що більше ніж у Росії . Просто тут ,у Японії ,люди з обмеженими можливостями ,нічим не обмежені . Вони вільно перемішаються по всій країні . Їздять самі на роботу чи у справах .Відвідують виставки ,концерти ,кінотеатри .Джерело статті: “http://povin.com.ua/303799-04-08.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.