Четверг, 06 августа 2020 06:15

У МОЗ закликали вакцинуватися і розповіли, як робити це безпечно під час пандемії

В Україні впродовж січня-червня зареєстровано 1017 випадків коклюшу та кашлюку, 245 випадків кору, 120 випадків епідемічного паротиту і 28 випадків краснухи.

Об этом сообщает Компромат вики


Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу 4 серпня.

"Це все інфекції, які можна і потрібно запобігати шляхом проведення планових щеплень.

На жаль, тенденція охоплення плановими щепленнями проти інфекційних хвороб, які включені до національного календаря щеплень за перше півріччя 2020 року не дуже втішні", — пояснив Ляшко.

За його словами, найкритичніша ситуація в Дніпропетровські області, де порівняно з аналогічним періодом 2019 року показники знижені на 47%.

"Погана ситуація в Житомирській, Київській, Хмельницькій, Харківській областях.

У Львівській області, окрім зниження вакцинації проти кору, краснухи і паротиту, значне зниження вакцинації проти кокшлюшу, дифтерії, правцю — 23%, на 18% — проти поліомієліту.

Все це може призвести до того, що поруч з коронавірусною хворобою будуть реєструватися спалахи вакцинокерованих інфекцій, яких можна і потрібно профілактувати", - додав головний санітарний лікар.

Він нагадав, що Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує відтерміновувати щеплення на період пандемії.

Проте, за словами Ляшка, є декілька кроків, яких потрібно дотримуватися, щоб робити щеплення в період епідемії, відвідуючи чи сімейного лікаря, чи заклад охорони здоров’я:

"За можливості відвідування вакцинальної сесії ви проводите в один день всі щеплення, які передбачені для конкретної вікової групи, окрім вакцини проти туберкульозу. Вона повинна проводитися в окремий день.
В кожній області доступні якісні вакцини, які закуплені ЮНІСЕФ, всі вакцини прекваліфіковані ВООЗ, тому ми запрошуємо всіх приходити і робити щеплення", — додав Ляшко.
Українська правда


Джерело статті: “http://kyiv.osp-ua.info/?seolink=social/75570-u-moz-zaklikali-vaktsinuvatisja-i-rozpovili-jak-robiti-tse-bezpechno-pid-chas-pandemiyi.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.