Суббота, 15 августа 2020 11:49

У Білорусі водіям погрожують позбавленням прав за сигнали під час протестів

У Білорусі водіям погрожують позбавленням прав за сигнали з авто під час акцій солідарності. Про це пише TUT.by, посилаючись на розповіді очевидців.

Об этом сообщает FIB

Видання зазначає, що у Білорусі за подачу сигналу передбачено покарання у вигляді попередження або штрафу, проте нерідко ДАІ складає протоколи за статтею про створення аварійної ситуації, згідно з якою можна втратити права на строк від трьох місяців до двох років.

«Я їхав по невеликому районному містечку в Брестській області. Було близько пів на десяту вечора. Уздовж дороги в ланцюзі солідарності стояли дівчата. Проїжджаючи повз них, я просигналив на знак підтримки. І буквально через пару десятків метрів мене зупинив екіпаж ДАІ», — наводить TUT.by коментар одного з водіїв.

За його словами, інспектор ДАІ повідомив про правопорушення – подачу сигналу. «Виявилося, подавши сигнал, я грубо порушив правила дорожнього руху, змусивши інших учасників дорожнього руху змінити швидкість і напрямок руху або вживати заходів щодо забезпечення власної безпеки», — додав водій.

На нього склали протокол за статтею, яка передбачає штраф від 5 до 20 базових з позбавленням або без позбавлення прав на строк від 3 до 24 місяців.

  • У Білорусі з 9 серпня тривають масові протести проти фальсифікацій на виборах. Люди вимагають перерахувати голоси і провести чесні вибори. За даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80% голосів, а за даними спостерігачів, правозахисників і активістів — у Лукашенка не більше ніж 10% і перемогла на виборах Світлана Тихановська. Згодом вона виїхала з країни до Литви.
  • Силовики застосовують проти людей надмірну силу й багатьох калічать. Загалом затримали приблизно 7 тисяч людей. За даними МВС Білорусі, під час протестів загинула одна людина, однак правозахисники повідомляють про щонайменше трьох загиблих.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/49424-tut-by-u-bilorusi-vodiyam-pogrozhuyut-pozbavlennyam-prav-za-signali-pid-chas-akciy”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.