Понедельник, 28 сентября 2020 19:11

Степанов заявив про необхідність фінансування української медицини не з держбюджету

Степанов: Вважаємо необхідним максимальне розширення бази платних послуг

Для фінансування сфери медицини в Україні варто використовувати зокрема джерела, не пов’язані з державним бюджетом.

Об этом сообщает Русский слон

Таку думку 28 вересня на засіданні комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування висловив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми вважаємо, що необхідно активно залучати інші шляхи фінансування. Зокрема, стимулювання розвитку добровільного медичного страхування, у тому числі корпоративного. Це необхідно впроваджувати через зміни до податкового законодавства. Також необхідно залучати кошти місцевих бюджетів", – сказав він.

Водночас міністр зазначив, що до місцевих бюджетів на охорону здоров’я у проєкті на 2021 рік закладають 38,5 млрд грн, що майже на 10 млрд грн менше, ніж 2020 року.

"Також ми вважаємо необхідним впровадження листа очікування для виконання обов’язків держави щодо гарантованого забезпечення медпослугами громадян України і максимальне розширення бази платних послуг. Вважаю, що максимально необхідно вивести всі кошти з тіні", – пояснив Степанов.

Кабінет Міністрів України затвердив проєкт держбюджету на 2021 рік на засіданні 14 вересня. Як повідомляли в Мінфіні, 2021 року на сферу охорони здоров’я планують виділити 156,1 млрд грн, 123,4 млрд грн із яких становитимуть видатки за програмою Медгарант. Ще 19,4 млрд мають намір передбачити на боротьбу з коронавірусною інфекцією COVID-19.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що витрати на медицину в держбюджеті на 2021 рік є безпрецедентними.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/stepanov-zajaviv-pro-neobhidnist-finansuvannja-ukrajinskoji-meditsini-zasobami-ne-z-derzhbjudzhetu-1520506.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.