Среда, 15 Ноябрь 2017 08:17

Руслан Сольвар допомагає чорнобильцям вирішити проблему із втраченими посвідченнями

Загрузка...

Жителі 91-го виборчого округу Київської області звернулися на народного депутата України Руслана Сольвара зі скаргою на відмову представників органів влади видавати їм дублікати втрачених або пошкоджених посвідчень осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи четвертої категорії. Це в свою чергу обмежує їхнє право на зменшення пенсійного віку. Постраждалі мають право на зменшення пенсійного віку мінімум на 3 роки.

Суть питання у тому, що статус постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції підтверджується посвідченням «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», і у разі його втрати чи пошкодження уповноважені органи повинні видавати дублікат. Але у задоволенні таких заяв громадянам відмовляють, аргументуючи це тим, що іще наприкінці 2014 року на законодавчому рівні фактично було скасовано зону посиленого радіоекологічного контролю, до якої входили і деякі населені пункти 91-го округу на Київщині.

При цьому не береться до уваги той факт, що вказані вище громадяни звертаються із проханням видати дублікати посвідчень, які були отримані до набуття чинності цього Закону. Це значить люди мають повне право поновити посвідчення й отримувати пенсії на пільгових умовах зі скороченням пенсійного віку, що гарантовано Законом. Тому депутат Руслан Сольвар вирішив допомогти чорнобильцям та днями направив запит для вирішення цього питання. Нардеп попросив міністра соцполітики Андрія Реву терміново вжити заходів для видачі дублікатів посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи четвертої категорії, які були видані до набуття чинності відповідного Закону України 2014 року.

«Переймаюся цією проблемою і вважаю, що така ситуація є неприйнятною. Тому направив відповідний запит до міністра соціальної політики Андрія Реви, який було оголошено із трибуни Верховної Ради України. Сподіваюся, проблема врегулюється, а люди зможуть поновити свої законні права і пільги», - зазначив нардеп Руслан Сольвар.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.