Четверг, 04 Январь 2018 08:05

Трагедія родини Степана Бандери

Загрузка...

Батько Андрі́й Миха́йлович Банде́ра - (11 грудня 1882, Стрий, Львівщина — †10 липня 1941, Київ) Після численних катувань був засуджений до розстрілу 8 липня 1941р. За іншими версіями, отець Андрій був розіп'ятий у Станіславській тюрмі або помер у Сибіру.

Степан Бандера (*1 січня 1909, Старий Угринів, тепер Калуського району Івано-Франківської області - †15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) 15 жовтня 1959 року в під'їзді будинку на вулиці Крайтмайр, 7 (Kreittmayrstraße), в Мюнхені о 13:05 знайшли ще живого залитого кров'ю Степана Бандеру. Медична експертиза виявила, що причиною смерті була отрута. Богдан Сташинський зі спеціального пістолета вистрілив в обличчя Степану Бандері струменем розчину ціанистого калію.

Рідний брат Богдан Бандера - загинув в похідній групі ОУН (ймовірно на Миколаївщині) в 1941-1942 рр.

Рідний брат Василь Бандера (1915, с. Старий Угринів — † 22 липня 1942) Після допитів, які проводив сам шеф станіславського ґестапо Кріґер, був відправлений до нацистського табору Аушвіц (польське Освєнцім), де його закатували поляки-фольксдойчі — оберкапо Краль і капо Подкульскі.

Рідний брат Олександр Бандера (25 березня 1911, с. Старий Угринів, нині Калуського району Івано-Франківської області — кінець липня 1942, м. Освєнцім, Польща) Від 22 липня 1942 ув'язнений у концтаборі Освєнцім (№ 51020); там його закатували — загинув від рук польських наглядачів-фольксдойчерів. Тіло спалили у крематорії.

Рідна сестра Оксана Бандера (* 22 грудня 1917, Старий Угринів, нині Калуського району Івано-Франківської області — † 24 грудня 2008) 22 травня 1941 разом із батьком і сестрою Мартою-Марією заарештована НКДБ. Звільнена зі спецпоселення у Красноярському краї 23 лютого 1960, але виїзд в Україну тривалий час не дозволяли. На рідну землю повернулася 5 серпня 1989.

Рідна сестра Марта-Марія Бандера (* 22 червня 1907, с. Старий Угринів, нині Калуського району Івано-Франківської області — † 13 листопада 1982, смт Сухобузимське однойменного району Красноярського краю, нині РФ) 22 травня 1941 разом із батьком і сестрою Оксаною її заарештували органи НКГБ у с. Тростянець Долинського району (нині — Івано-Франківська область).
Із заслання в Красноярському краї звільнена 4 березня 1960, але дозволу на повернення в Україну не отримала.

Рідна сестра Володимира Бандера (* 10 березня 1913, с. Старий Угринів, нині Калуського району Івано-Франківської області — † 11 серпня 2001, м. Стрий, Львівська область) 10 років випровно-трудових таборів.

На родинному фото стара бабуся Бандери по батьку, Розалія Бандера.

Фото йдуть в порядку згадування кожного члена родини.

Не потрібно тухлого пафосу та награного, нічим не підкріпленого пієтету під час розповіді про Степана Бандеру зокрема, та його родину загалом. Смішним виглядає його штучне приниження, або ж кон"юктурне возвеличення, або ж як в недавньому фільмі на 1+1 під камінь правди, насипання моху брехні. 
Бандера, як і його вороги в ті часи, був безкомпромісним в боротьбі та безальтернативним щодо її результату - знищення ворогів української Нації на тимчасово окупованих територіяїх України. Методи які використовувались задля досягнення мети були різними. Від індивідуального терору( атентатів), терористичних актів, масового руху спротиву та ведення повномаштабних бойових дій, до контрпропаганди, реформи освіти в школі, побудови ефективніших соціально-економічних моделей для тогочасного суспільства. 
Хто переміг, а хто програв дивлячись на теперішній стан тих двох протиборчих сторін? Тут можна довго сперечатись, ( я обгрунтовано вважаю що ми). 
Проте нема причин сперечатись, про те, що Бандера поставив все на кін цієї Боротьби, і пішов до кінця. Сім"я і він сам, знищені вщент. Фізично. Але він заволодів, без перебільшення, мільйонами душ українців. Так, багато хто про нього мало що знає. Так серед його прибічників ходить багато міфів і рідко хто володіє його програмою, або ж ґрунтовно знайомився з його текстами. Проте, коли тебе твій ворог називає іменем давно вбитого, ним жеж героя, знай. тебе він боїться не менше. 
Будьмо безкомпромісними в боротьбі з ворогами. Будьмо безкомпромісними в боротьбі зі зрадниками. Будьмо безкомпромісними в боротьбі із собою. Не треба ідолів та ідолопоклонства. Не треба культів та фанатичного слідуванням псевдо національним ідеям, котрі є популістичними.

Серед вас я не бачу віруючих, а лиш натовп фанатиків (с). Будьмо віруючими з холодною головою, гарячим серцем та твердою рукою, яким і був Степан Андрійович.

Світ тримає не спека, світ тримає спрага. Будьмо спраглими.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.