Вторник, 20 августа 2019 03:00

Як загинались солдатики "найлюдянішої держави світу": Генерал вказав авторам "Чорнобиля" про не висвітлений злочин Кремля та провів аналогію з Чорнобилем-2

Творці телесеріалу "Чорнобиль" від HBO не відобразили один важливий, глобальний факт.

У фільмі нічого не сказано про "антилюдське ставлення" радянської влади до військовослужбовців, які були залучені до ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Таке спостереження висловив ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, зазначають .

"У фільмі "Чорнобиль" не показали важливий момент: що робили з військовими в 30-кілометровій зоні. Всі три військові структури були від ППО. Локаційна рота ППО, зенітно-ракетний дивізіон від ППО і станція попередження про ракетний напад, теж від ППО", – повідомив генерал.

За його словами, тоді як жителів міст Прип’ять і Чорнобиль евакуювали на третю добу після аварії, "хоча треба було вивозити в першу добу", "останніх військових, зокрема військових з моєї бригади, якою я пізніше командував, вивезли тільки через 3 місяці! Москва не давала вивозити із зони ані техніку, ані людей".

"Яке антилюдське ставлення!" – заявив Романенко.

У цьому контексті він зауважив, що сучасна Росія демонструє приклад наслідування цих традицій Радянського Союзу: у випадку з аварією на атомному підводному човні "Лошарік" і з вибухом на полігоні в Архангельській області, де трапився викид радіоактивних речовин, інформація про масштаби катастрофи ретельно приховувалася, а безпека мирного населення не стала пріоритетом. "Наслідки цих обох інцидентів близькі до впливу "брудної ядерної бомби", коли "вибуху як такого немає, але радіоактивна речовина заражає територію, і вона стає непридатною для життя".


Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/politic/iak-zahynalys-soldatyky-nailiudianishoi-derzhavy-svitu-heneral-vkazav-avtoram-chornobylia-pro-ne-vysvitlenyi-zlochyn-kremlia-ta-proviv-analohiiu-z-chornobylem-2-291955.html”

Другие материалы в этой категории: Губернатор, который кричал об угрозах »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.