Пятница, 06 Октябрь 2017 07:24

Депутат Руслан Сольвар наполягає на зміні недосконалої системи видачі ліків важкохворим

Загрузка...

Важкохворі громадяни України мають вчасно отримувати всі необхідні для лікування ліки, а для цього потрібна спеціальна налагоджена державна програма. На цьому наголошує народний депутат України Руслан Сольвар.

Не зважаючи на те, що публічну систему закупівлі медпрепаратів для громадян нещодавно вдосконалили, все-таки досі в законодавстві залишається низка прикрих прогалин. Недосконалою є сама система із закупівлею та передачею ліків саме тим важкохворим людям, у яких немає ніякої можливості чекати необхідні препарати місяць чи довше, поки держава не проведе тендер на закупівлю. Бувають такі випадки, коли ліки потрібні просто негайно, і це стосується питання життя і смерті людей.

Тобто життя українців із важкими захворюваннями залежать, виходить, тільки від бюрократичної системи закупівлі медичних препаратів. Так, для того щоб медичний заклад вчасно закупив ліки чи медичну техніку, потрібно пройти ряд бюрократичних інстанцій. Цю схему дуже важливо негайно змінити, вважає депутат Руслан Сольвар.

Людям доводиться шукати і купувати ліки за свої власні гроші, тоді коли це повинна робити держава. Однак, далеко не у всіх українців є фінансова можливість самостійно лікуватися.

Нардеп обурюється недосконалій існуючій схемі, де керівник медичної установи має погоджувати подання на ліки в обласного начальства, міського органу з охорони здоров’я або МОЗу.

«Важкохворі, які потребують ліки вже негайно, не можуть чекати!», - зауважує Руслан Сольвар, вказуючи на суттєві прогалини в нинішній системі.

Для привернення уваги та вирішення цієї проблеми Руслан Сольвар направив депутатський запит до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, до відповідних профільних міністерств і відомств, де просить якнайшвидше розробити дієву та доцільну програму забезпечення лікарськими засобами важкохворих людей. Програму, згідно якої процедура закупівлі медпрепаратів буде своєчасною, що дасть змогу оперативно забезпечувати всім необхідним людей, яким лікування потрібно негайно.

Нардеп наполягає, що люди з важкими хворобами не повинні страждати через непотрібну бюрократію. А розробка нової програми повинна вібдуватися за участі представників громадськості, аби можна було вислухати і врахувати всі потреби хворих.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.