Пятница, 05 июня 2020 13:57

Зонду станції InSight вдалося повністю заритися в грунт


Ударному зонду станції InSight вдалося з третьої спроби заритися в грунт Червоної планети. Це стало можливо завдяки ковшу, встановленому на роботизованій руці. Він натискав на задню кришку зонда, завдяки чому той заглиблювався у грунт, повідомляє N+1.

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

Відзначається, що тепер фахівцям необхідно перевірити можливість самостійної роботи зонда. Якщо він не зможе рухатися сам, то вченим місії доведеться заповнити свердловину грунтом або ж використовувати кінчик ковша, щоб підштовхнути зонд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Вченим знадобилося більше року на те, щоб відновити роботу бурової установки HP3 (The Heat Flow and Physical Properties Package). Вона повинна була пробурити в грунті п’ятиметрову свердловину і опустити в неї шлейф з датчиками теплопровідності. Разом з тим, зчеплення бура з грунтом виявилося недостатнім, тому роботи швидко були припинені.

Після того, як станція натиснула на грунт поблизу зонда ковшем, встановленим на роботизованій руці IDA, проблема вирішилася, але незабаром зонд несподівано вискочив з грунту. Положення зонда вдалося зафіксувати, але незабаром він знову став вилазити з ґрунту при роботі.

InSight здійснив посадку на Марс 26 листопада. Місія апарату розрахована на два роки, цей час він буде збирати дані про внутрішню будову і склад Марса. Це дозволить дослідникам отримати додаткові відомості про те, як були сформовані кам’янисті космічні тіла в Сонячній системі.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/zondu-stanciyi-insight-vdalosya-povnistyu-zaritisya-v-grunt-350095_.html”

Другие материалы в этой категории: СБУ взялось за интернет-издание «Watcher» »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.