Среда, 15 мая 2019 19:49

У НАБУ заявили, що "рекордне" за затягуванням кримінальне провадження в судах не розглядають уже протягом 25 місяців

У НАБУ заявили, що суди розглядають справи з інтервалом два-три місяці

Із майже 200 справ, за якими детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури передали обвинувальні акти або клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у судові інстанції, кожне четверте провадження не розглядають по суті. Про це заявили 15 травня у прес-службі НАБУ.

"Рекордсменом" серед уже розслідуваних НАБУ і САП справ, які не поспішають розглядати судді, є провадження за фактом розкрадання майна державного проектного інституту "Запоріжцивільпроект". Упродовж 25 місяців, які минули від скерування обвинувального акта до суду, не відбулося навіть підготовчого засідання. Найближчі плани – липень 2019 року", – заявили в НАБУ.

У відомстві зазначили, що інтервал у два-три місяці для розгляду судами їхніх справ є постійною практикою через завантаженість суддів, їхні відпустки або відрядження.

"Станом на кінець квітня 2019 року більшість рішень у справах від НАБУ і САП – це затвердження угод про визнання винуватості або призначення покарання, відповідно до якого особи не перебувають у місцях позбавлення волі", – повідомили в НАБУ.

У вересні 2018 року в НАБУ заявляли, що зі 155 кримінальних проваджень, за якими детективи завершили досудове розслідування, а прокурори САП передали обвинувальний акт до суду, за 49 навіть не відбулося підготовчого засідання.

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд". 11 червня його підписав президент України Петро Порошенко.

7 травня 2019 року судді Вищого антикорупційного суду України ухвалили рішення про початок своєї роботи з 5 вересня 2019 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-u-nabu-zajavili-shcho-rekordnu-za-zatjaguvannja-kriminalne-provadzhennja-v-sudah-ne-rozgljadajut-vzhe-25-misjatsiv-965255.html”

Другие материалы в этой категории: СБУ взялось за интернет-издание «Watcher» »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.