Воскресенье, 26 мая 2019 09:23

Україна ввела нові санкції проти Росії


Через місяць, після того як Росія ввела обмеження на імпорт низки українських товарів і обмеження на експорт в Україну нафтопродуктів та вугілля, Кабмін України ухвалив дзеркальні обмеження щодо РФ, а також ввів нові мита.

Уряд 15 травня заборонив ввезення в Україну із Росії низки промислових товарів і транспортних засобів. Спеціальне мито, введення якого підтримав уряд, буде застосовано від 1 серпня 2019 року, незалежно від інших видів мита. Його вводять на всі російські товари, окрім групи чутливого імпорту — вугілля, кокс, бензин, зріджений газ і фармацевтична продукція. Митні надходження акумулюватимуть у спеціальному фонді державного бюджету і використовуватимуть для фінансування імпортозаміщення.

Що стосується дзеркального економічного ембарго, то за словами міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, йдеться про заборону ввезення до України із Росії груп промислових товарів, мінеральних добрив, сільськогосподарської продукції, транспортних засобів.

- Сьогодні вводять ембарго на ті товари, які ми самі виробляємо або можемо замінити іншими. Хочу звернути увагу, що це зробить Україну сильнішою, — вважає прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

У Раді Європи готові до зняття санкцій з Росії в ПАРЄ

Міністри закордонних справ понад 30 держав з 47 країн-членів Ради Європи виступили за рівну участь усіх країн-членів у статутних органах Організації, що може призвести до зняття санкцій з Російської Федерації, делегація якої позбавлена права голосу в ПАРЄ, а її представники — виключені з усіх керівних органів Асамблеї. Про це йдеться на сайті Ради Європи.

На засіданні Комітету міністрів РЄ у Гельсінкі, понад 30 міністрів підтвердили важливість Організації як «унікальної платформи для діалогу та співпраці». Зокрема, про це вони заявили на зустрічі в рамках річної сесії. При цьому наголошується, що «одне з фундаментальних зобов’язань країн-членів полягає у здійсненні виплати їхніх обов’язкових внесків до регулярного бюджету».

Нагадаймо, що на квітневій сесії 2014 року ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників з усіх керівних органів Асамблеї через анексію Криму. Від червня 2017 року Російська Федерація не сплачує внески до Ради Європи.

Тепер глави МЗС понад 30 країн заявили, що вітатимуть той факт, якщо делегації з усіх країн-членів будуть мати можливість брати участь у наступній червневій сесії ПАРЄ, враховуючи важливість виборів генерального секретаря та суддів Європейського суду з прав людини. «Хоча діалог між Комітетом міністрів і Парламентською асамблеєю посилився, міністри підкреслили потребу скоординованих дій з метою зміцнення здатності Організації більш ефективно реагувати на ситуації, у яких країна-член порушує статутні зобов’язання або не поважає стандарти, фундаментальні принципи та цінності, які підтримуються Радою Європи», — наголосили в Раді Європи.


До теми

Лідери Євросоюзу найближчим часом розглянуть можливість запровадження додаткових санкцій проти Росії. Відповідний запит надійшов від української сторони, коли Москва спростила режим видачі паспортів РФ жителям Донецької і Луганської області.

Степан КРАЙНЯК


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/ukraine/ukrayina-vvela-novi-sankciyi-proti-rosiyi-372323”

Другие материалы в этой категории: СБУ взялось за интернет-издание «Watcher» »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.