Воскресенье, 14 июля 2019 13:17

Коли втома — не просто втома. Обережно: після прочитання цього тексту вам захочеться перепочити

Фото pexels.com

Ігнорувати цю хворобу, яка іноді супроводжується болем, не варто, застерігають лікарі.

— Синдром хронічної втоми ще називають міалгічним енцефаломієлітом, це — хвороба цивілізації, — розповідає газеті "Експрес" Юрій Жигарєв, кандидат медичних наук, лікар-інфекціоніст. — Якщо людина живе у великому місті, мало часу перебуває на свіжому повітрі, а багато — за комп’ютером, у неї стресова робота, то вірогідність розвитку синдрому хронічної втоми — дуже велика.

— Як розпізнати, що це не просто втома, а, власне, вже хвороба?

— К лінічний прояв синдрому — втома впродовж тривалого часу, людина не має енергії та наснаги.

Крім цього, синдром хронічної втоми супроводжується розладами сну та м’язовим болем (міалгією), іноді підвищенням температури тіла до 37,1 — 37,2 градуса, легкими неврологічними порушеннями та постійними катаральними явищами — дискомфортом у горлі, першінням; незначним збільшенням (до 0,3 — 0,5 сантиметра) шийних, потиличних, пахвових лімфатичних вузлів, періодичним болем голови тощо.

— Як саме діагностують цю хворобу?

— Пацієнтові роблять комплексну імунограму. При синдромі хронічної втоми деякі біохімічні показники змінюються. Буває, що рівень гормону кортизолу не відповідає нормі, недостатньо NK-клітин (лімфоцитів, необхідних для імунного захисту людини) або знижуються їхні функціональні властивості.

читайте також: Батько 13 дітей понад 600 днів перебуває в СІЗО. Окупанти в Криму звинувачують його в тероризмі

— Як лікувати синдром хронічної втоми?

— Лікування має бути комплексним. Жодна таблетка, жодні відпочинок і сон, вітамін чи мікроелемент не допоможе, якщо застосовувати щось одне з цього переліку. Загалом, щоб одужати, пацієнтові потрібно докорінно змінити спосіб життя — переглянути режим роботи, сну і відпочину, харчування.

— А запобігти цьому синдрому можна?

— Синдром хронічної втоми не розвиватиметься, якщо людина адекватно харчується, багато рухається, нормально спить і достатню кількість часу виділяє на відпочинок та перебування на свіжому повітрі, а також — якщо відмовляється від шкідливих звичок, оточує себе позитивом і перебуває у гарному настрої.

Радимо також прочитати текст науковиці Оксани Півень про те, як наука шукає вихід для людей, яким потрібна трансплантація.


Джерело статті: “https://expres.online/health/koli-vtoma-ne-prosto-vtoma-oberezhno-pislya-prochitannya-tsogo-tekstu-vam-zakhochetsya-perepochiti-2”

Другие материалы в этой категории: Жгут и удаляют зубы: Как украинцы мстят за измены »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.