Пятница, 13 Октябрь 2017 06:17

Руслан Сольвар вимагає захистити земельні права своїх виборців!

Загрузка...

Минулого року Руслан Сольвар направив запит щодо захисту земельних прав територіальної громади Малолисовецької сільської ради Сквирського району Київської області тау за наявності підставу вирішення питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб.

Руслан Сольвар пише у запиті, що до нього звернувся Малолисовецький сільський голова Сквирського району Київської області Свінцицький Б.В. з питань порушення земельних прав територіальної громади села, неналежного здійснення посадових обов’язків виконувачем обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру в Київській області та з інших питань. Зі звернення вбачається, що з огляду на вимоги ст.ст. 117, 122 Земельного кодексу України Малолисовецька сільська рада в особі її голови звернулася до начальника ГУ Держгеокадастру в Київській області із клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у комунальну власність площею 66,85 га для створення громадського пасовища за рахунок земель державної власності.

При цьому до клопотання було долучено необхідний перелік документів, передбачених ст. 123 ЗК України.

У свою чергу, за результатами розгляду цього клопотання виконувачем обов’язків начальника ГУ Держгеокадастру в Київській області Приходько Л.О. 06.07.2016 відмовлено у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою мотивуючи це тим, що частина ділянки розташована на землях водного та лісогосподарського призначення. При цьому яка частина - не конкретизовано.

Надалі аналогічну відповідь, без з’ясування усіх обставин справи, використовуючи лише інформацію ГУ Держгеокадастру в Київській області, надано посадовими особами Держгеокадастру України 11.08.2016 та на адресу Малолисовецької сільської ради на їх скарги.

Безрезультативним виявився також розгляд звернення сільської ради Міністерством аграрної політики та продовольства України (відповідь від 30.08.2016).

Водночас Руслан Сольвар зауважив, що за актами обстеження земельних ділянок Малолисовецької сільської ради, складених 25.07.2016, на згаданій вище землі відсутні багаторічні насадження. Будь-яких даних про те, що частина цих земель належить до земель лісогосподарського призначення та перебуває у користуванні державних лісогосподарських підприємств не здобуто.

Окрім того, із вказаних актів чітко вбачається, що штучно створений меліоративний канал знаходиться поруч із земельною ділянкою площею 15,9027 га, а не на її частині. Будь-яких земель водного фонду на запитуваних землях не виявлено.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 122 ЗК України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених ч. 8 цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Таким чином, вбачається необ’єктивність та поверховість з боку посадових осіб ГУ Держгеокадастру в Київській області, Держгеокадастру України та Міністерства аграрної політики та продовольства України при розгляді клопотань та звернень Малолисовецької сільської ради.

Тож, нардеп Руслан Сольвар просив у міністра Тараса Кутового з метою захисту земельних прав територіальної громади та урахуванням актів Малолисовецької сільської ради Сквирського району Київської області від 25.07.2016 доручити керівнику ГУ Держгеокадастру в Київській області повернутися до розгляду клопотання Малолисовецької сільської ради від 30.05.2016, а також надати вичерпну інформацію про те, на підставі яких офіційних документальних даних посадові особи ГУ Держгеокадастру в Київській області та Держгеокадастру України дійшли висновку про часткове розташування на земельній ділянці площею 66,85 га (щодо якої Малолисовецькою сільською радою подано клопотання) земель лісогосподарського призначення та водного фонду. При цьому, депутат вважає, що необхідно надати наступні відомості: яку площу становлять окремо землі лісогосподарського призначення та водного фонду в складі вищевказаної ділянки площею 66,85 га та чим вони представлені (болота, озера, річки, ліси тощо). Народний депутат також хотів дізнатися, у користуванні яких державних або комунальних організацій чи приватних осіб перебувають та на підставі яких документів (рішень компетентних органів, матеріалів лісовпорядкування тощо) згадані землі лісогосподарського призначення та водного фонду; до якої категорії земель та якої власності належать усі інші землі, згадані у клопотанні сільської ради (за виключенням зазначених земель лісогосподарського призначення та водного фонду); яку кількість наказів про надання дозволів на складання документацій із землеустрою щодо відведення громадянам у власність земельних ділянок за рахунок земель державної власності в адміністративних межах Малолисовсцької сільської ради Сквирського району та наказів про затвердження такої документації (відобразити окремо), а також щодо якої площі прийнято ГУ Держгеокадастру в Київській області упродовж 15.05.2016 - 07.12.2016. При цьому зауважую, що така інформація відсутня на офіційних сайтах ГУ Держгеокадастру в Київській області та Держгеокадастру України.

Руслан Сольвар вимагає вирішити, за наявності підстав, питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб у неналежному розгляді клопотання та звернень Малолисовецької сільської ради Сквирського району.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.