Суббота, 18 января 2020 02:21

Зеленський на засіданні РНБО розглянув Стратегію нацбезпеки України

РНБО розглянула проект Стратегії національної безпеки України
РНБО розглянула проект Стратегії національної безпеки України
Фото: president.gov.ua


Нова стратегія нацбезпеки України передбачає заходи щодо зниження напруженості у відносинах з РФ

Об этом сообщает http://blogs-exposed.com


Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України під головуванням президента Володимира Зеленського розглянули проєкт Стратегії національної безпеки України «Безпека людини — безпека країни».


Про це повідомили в пресслужбі Офісу президента.


Водночас, Зеленський зазначив, що засідання має консультативно-дорадчий характер, щоб усі члени РНБО могли висловити свої думки, зауваження та пропозиції щодо майбутнього документу.


Також президент запропонував учасникам засідання впродовж тижня детально опрацювати документ і подати до нього свої пропозиції.


«І після цього ми зустрінемось і затвердимо документ», — додав він.


Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що проєкт Стратегії національної безпеки розроблено відповідно до статті 26 закону «Про національну безпеку України». В основу документа покладено виборчу програму президента. До підготовки проєкту залучалися Національний інститут стратегічних досліджень, державні органи, інституції громадянського суспільства, а також іноземні експерти.


«Стратегія стане основою для розробки інших документів стратегічного планування у сферах національної безпеки та оборони, які визначатимуть шляхи та інструменти їхнього забезпечення», — сказав секретар РНБО.


За словами Данілова, зокрема йдеться про стратегію людського розвитку, стратегію воєнної безпеки, стратегію громадської безпеки та цивільного захисту, стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу, стратегії економічної, екологічної, інформаційної безпеки, стратегію кібербезпеки, національної розвідувальної програми, стратегію з питань зовнішньополітичної безпеки, стратегію з питань державної безпеки, контррозвідки та боротьби з тероризмом тощо.


Директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко повідомив, що проєкт Стратегії був опрацьований відповідною робочою групою та презентований, зокрема у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі у грудні минулого року, де отримав схвальну оцінку.


В основу діяльності пропонується покласти три основні засади: розвиток оборонних і безпекових спроможностей, які унеможливили б збройну агресію проти України шляхом збільшення ціни цієї агресії; здатність суспільства та держави швидко й адекватно реагувати на зміну безпекового середовища й підтримувати стале функціонування своїх основних механізмів; розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Європейським Союзом і державами – членами ЄС і НАТО, США, прагматична співпраця з іншими країнами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.
1 з 4
на весь екран згорнути
Зеленський на засіданні РНБО розглянув Стратегію нацбезпеки України
Зеленський на засіданні РНБО розглянув Стратегію нацбезпеки України
Зеленський на засіданні РНБО розглянув Стратегію нацбезпеки України
Всі фоторепоратажі
Фото: — Рятувальники зняли усіх туристів з підйомника, який зупинився на горі Погар
Біля Славського 32 туристів у темряві застрягли на підйомнику
Фото: —
У Вінниці спіймали банду хакерів, які атакували банки та державні установи
Фото: —
Фантастичне видовище: політ Airbus A321 і винищувачів F-5E Tiger в горах Швейцарії
Фото: —
На Львівщині на хабарі у 30 тис. грн взяли податківця-ревізора
Фото: president.gov.ua
Пріоритетними напрямами політики національної безпеки у проєкті Стратегії визначається забезпечення незалежності й державного суверенітету, суспільний розвиток, насамперед — розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, європейська і євроатлантична інтеграція (створення необхідних умов для набуття повноправного членства у ЄС і НАТО), відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України.


Очікується, що реалізація цих пріоритетів забезпечуватиметься шляхом відновлення миру та державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, здійсненням комплексу міжнародно-правових, політико-дипломатичних, безпекових, гуманітарних та економічних заходів «Крим – це Україна». Також пропонується вжити заходів для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з Росією та напруги у двосторонніх відносинах.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/country/politics/zelenskiy-na-zasidanni-rnbo-rozglyanuv-strategiyu-nacbezpeki-ukrajini-653456.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.