Воскресенье, 02 декабря 2018 06:55

Reuters: За 10 днів в Південному Судані згвалтували 125 жінок, уряд заперечує

 У Південному Судані жінки страждають від насильства

Невідомі зґвалтували 125 жінок протягом 10 днів в місті Бентіу, в Південному Судані, повідомило агентство допомоги Medecins Sans Frontieres (MSF) інформагентству Reuters.

Південний Судан пережив п’ятирічну громадянську війну і, незважаючи на мирну угоду, підписану два місяці тому урядом і повстанськими угрупованнями, суспільство як і раніше зіштовхується з етнічними образами і насильством.

Зокрема, найбільше зазанають насильство жінки і дівчата. Особливо це проявилося в останні 10 днів в місті Бентіу, де зловмисники забивали палицями і погрожували гвинтівкою місцевим жителям, йдеться в заяві MSF. Їх також позбавляли грошей, одягу, взуття та карток на харчування.

"Деякі з постраждалих були зґвалтовані — дівчатка у віці до 10 років, а інші жінки старше 65 років. Навіть вагітні жінки не позбавлені цих жорстоких нападів", — сказала Рут Окелло, акушерка з MSF.

Державний міністр інформації Лам Тунгвар штату Північний Ліх оскаржував достовірність подібних повідомлень.

"Згвалтування такого масштабу не відповідає дійсності, — сказав Лам Тунгвар в інтерв’ю Reuters, — ми є державою, яка поважає права людини і права жінок".

Тунгвар сказав, що місцеві суди розглянуть випадки насильства в Бентіу і інших округах, але додав: "Я не згоден з поточною доповіддю, тому що вона не зображує стан і суспільство в штаті".


Зазначимо, що громадянська війна в Південному Судані спалахнула в грудні 2013 року. Її жертвами стали десятки тисяч громадян. Ще близько чотирьох мільйонів чоловік покинули країну.

Дивіться також

  • 16-річну дівчину з Південного Судану продали заміж через Facebook

Читайте у новому номері
журналу НВ

  • Люди НВ: 18 українців, які рухають країну вперед
  • Головні ризики та досягнення у держбюджеті-2019
  • Україна йде на рекордний врожай у своїй історії
Читати журнал онлайн
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/reuters-za-10-dniv-v-pivdennomu-sudani-zhvaltuvali-125-zhinok-urjad-zaperechuje-2510849.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.