Пятница, 24 мая 2019 14:52

Правозахисник прокоментував перспективи визнання неконституційним указу про розпуск РадиПравозахисник та член правління Української Гельсинської Спілки Володимир Чемерис розповів у ефірі 112 каналу, чи буде визнано конституційним рішення Зеленського про розпуск Верховної Ради.


Правозахисник заявив, що у Верховний та Конституційний суд вже подані позови щодо визнання указу президента Зеленського про розпуск парламенту неконституційним.


“Вибори відбудуться, тому що законодавство цього не передбачає. Ні Верховний суд України, ні Конституційний суд не мають права зупинити виконання указу для забезпечення позову. Наскільки мені відомо, вже подані позови і Верховний і в Конституційний суд. Скоріше всього цей розгляд не буде швидким, тому що справа достатньо непроста”, – вважає експерт.


На думку правозахисника указ президента буде визнано конституційним.


“Які перспективи рішення? Є дві точки зору. Одна точка зору полягає у тому, що визнати відсутність коаліції може лише спікер Верховної Ради. Друга полягає в тому, що де-факто коаліція припинила існувати ще практично три роки тому і президент може сам констатувати відсутність коаліції. Ніде в законі такого не має, що коаліція зникає лише тоді, коли спікер про це заявив. Моя точка зору, що указ конституційний. Але є судді, які будуть це вирішувати. Даю 90%, що указ буде визнано конституційним”, – повідомив Володимир Чемерис.


На думку Андрія Мамалиги депутатам потрібно шукати політичні механізми протидії указу про розпуск Ради.


Фото – Громадський Простір


загрузка...


Джерело статті: “https://informator.news/pravozakhysnyk-prokomentuvav-perspektyvy-vyznannia-nekonstytutsiynym-ukazu-pro-rozpusk-rady/”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.