Суббота, 25 мая 2019 16:35

Юрист розповів, чим Росії загрожує невиконання наказу Міжнародного трибуналу щодо українських моряків

Юрист розповів, чим Росії загрожує невиконання наказу Міжнародного трибуналу щодо українських моряків — фото

МЗС України

Росія остаточно втратить репутацію

МЗС України


Невиконання Росією наказу Міжнародного трибуналу з морського права звільнити українських моряків матиме негативні наслідки для РФ.

Про це повідомив президент Європейського комітету із запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує людську гідність, поводженню або покаранню Микола Гнатовський.

«Це буде явним міжнародним правопорушенням, створить підставу для нових санкцій, прирече їх на програш справи в арбітражі по суті (бо це лише попередній етап), погано відіб’ється на перспективах у інших судах, підірве їхню правову, політичну і моральну позицію у всіх міжнародних форумах. Коротко кажучи, це дорого коштуватиме, значно дорожче, ніж просто відпустити моряків», — пише він.

Читайте також: Зеленський відреагував на рішення Міжнародного трибуналу щодо українських моряків

Нагадаймо, Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України проти Російської Федерації щодо 24 українських моряків і зобов’язав Росію відпустити їх.

Суд прийняв позитивне рішення і зобов’язав Росію негайно звільнити і повернути українські кораблі (19 голосів «за», 2 «проти»). Звільнити і повернути українських моряків (19 «за», 1 «проти»).

У МЗС України заявили, що очікують негайного звільнення українських моряків.

Читайте також: «Давно пора». Волкер відреагував на рішення Міжнародного трибуналу щодо українських моряків

25 листопада 2018 року, коли кораблі ВМС України здійснювали перехід з Чорного до Азовського моря, в районі Керченської протоки їх зупинив російський танкер, що перегородив прохід під побудованим окупаційною владою керченським мостом. Українські кораблі зазнали нападу з боку сил ВМФ Росії та Берегової охорони РФ — було протаранено буксир Яни Капу, а поза 12-мильною зоною українські артилерійські катери супроводу були обстріляні. Усі три українські судна захопили росіяни. У полон потрапили 24 моряки, 6 із яких — поранені. Росія незаконно їх утримує і судить.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/yurist-rozpoviv-chim-rosiji-zagrozhuye-nevikonannya-nakazu-mizhnarodnogo-tribunalu-shchodo-ukrajinskih-moryakiv-50023521.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.