Среда, 26 июня 2019 23:37

У банках встановлять пристрої для зчитування ID-карток


Задля впровадження інноваційних підходів та розвитку цифрових технологій Національний банк та Державна міграційна служба України домовилися про комплексний перегляд нормативних документів, що регулюють процеси ідентифікації та верифікації клієнтів фінансових установ з використанням ID-карток.


Про це повідомляє Державна міграційна служба.


Після внесення відповідних змін банки зможуть не лише зчитати інформацію з чіпу ID-картки, але і упорядкувати правила її зберігання та обробки в електронному вигляді. Це дасть можливість значно зекономити час клієнтів на отримання банківських послуг та зробить їх доступнішими для громадян.


Нагадаймо, що українські фінансові установи повинні здійснювати обслуговування громадян за паспортом або іншим документом, що посвідчує особу. Водночас ID-картка використовується в Україні нарівні з попереднім зразком паспорту громадянина України у формі книжечки (зразка 1994 року), що видавався громадянам раніше.


ID-картка є самодостатнім посвідченням особи, тож використання такого документу жодним чином не обмежує можливості українців щодо користування банківськими або іншими послугами.


Зараз у банках і небанківських фінансових установах триває процес обладнання відділень та терміналів зчитувачами інформації з ID-карток.


У подальшому використання зазначених пристроїв дасть можливість цим установам:


  • автоматизувати процеси ідентифікації та верифікації клієнтів;
  • значно скоротити час обслуговування клієнтів;
  • зменшити паперовий документообіг;
  • мінімізувати вплив людського фактора.


Загалом дані з чіпу ID-картки уже можна зчитати за допомогою звичайних POS-терміналів, які встановлені у відділеннях банків. Ця опція є у стандартному меню вказаних пристроїв.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  • Луцький «паспортний стіл» тимчасово переїжджає
  • ID-картки і закордонні паспорти подорожчають: коли і наскільки


Джерело статті: “https://konkurent.in.ua/publication/42741/u-bankah-vstanovlyat-pristroi-dlya-zchituvannya-id-kartok/”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.