Понедельник, 25 Сентябрь 2017 19:04

«Президентский округ»: кто пойдет вместо Порошенко?

Загрузка...

Продолжаем публикации, посвященные теме предстоящих выборов в Верховную Раду. Не смотря на то, что выборы буду не ранее осени 2018, мы уже начинаем пристально вглядываться в кандидатов.

12-й округ нынче называют «президентским», ведь каждый раз с 1998 года на нем выигрывала только одна фамилия – Порошенко. При том, что только в 2014 году Петра Алексеевича сменил Алексей Петрович.

Оно и логично – конфетная фабрика «Рошен» (даже две), фонтан имени Президента. Все здесь под ним – под Петром Порошенко. И все это Петр Алексеевич передал в наследство старшему сыну своему.

Но долог ли будет срок сына Президента в Парламенте? Пока никакими законодательными инициативами отпрыск Порошенка не отличился. Скандалами, драками – тоже. Ничто порождает ничто. Нулевая деятельность породила нулевую известность. И если бы не лавры и сила, мощь отца – неизвестно, где сегодня был бы Алексей Порошенко.

Естественно, если Алексей Порошенко, вернее, Петр Порошенко, надумает еще раз идти по 12 округу, путь ему буде безоблачный, даже учитывая неприятный общеукраинский рейтинг Президента сейчас.

В тему: Договориться не получится, господин Саввиди - адвокат Андрей Князев

// Справка портала ПОЛИТИКА ЮА: Округ № 12 – Винница

Победитель 2012 г. – Петр Порошенко

Фавориты 2014 г. – Алексей Порошенко

В тему: Крах «ВИМ-авиа». Рашид Мурсекаев улетел в штопор

Именной округ Петра Порошенко в этом году занял его сын Алексей. И надо сказать, что конкурентов у него здесь нет. Вторым, скорее всего к финишу придет глава Винницкого райсовета, кандидат от "Батькивщины" Сергей Ситарский, которого на выборах 2012 года ЦИК отстранил с должности главы окружкома на скандальном 11 округе.

Кто же составлял и может составить конкуренцию Президенту и его сыну на 12 округе?

Прольем свет. Людмила Щербаковская, глава областной «Батькивщины» застолбила место кандидата по 12 округу за Анной Давыденко. Как вариант рассматривается госпожа Ваколюк. Обе потенциальный кандидатши – спонсоры лично Людмилы Щербаковской и именно она их протягивает и поддерживает в качестве кандидатов.

В тему: Украинские правоохранители в очередной раз пробили дно

Возможными кандидатами выглядят и кто-то из «Свободы» (например, Владимир Базелюк), и даже радикал Юрий Павленко (Хорт).

Владимир Гройсман вряд ли станет поддерживать кого-то из «своих» на «порошенковском» округе, дабы не усугублять конфликт. Потому, очевидна победа именно того кандидата, которого на своем округе выберет Петр Порошенко.

В тему: Терпение лопнуло: Киев поднимается на “коммунальный Майдан”

Теперь глянем вглубь истории. Кто же прельщался «местом Поршенка»?

2012 год:

На 12 округ своїх кандидатів у нардепи відправили «свободіці», «УДАР», «комуністи», Конгрес Українськиї Націоналістів та «регіонали». Нівідміну від інших, даний виборчий округ відрізняється тим, що тут майже немає «чужих». Всі кандидати, або корінні вінничани, або їх робота чи бізнес знаходиться у Вінницькій області. І якщо в 12 округу є маловідомі молоді особи, то є і громадяни, з діяльністю яких вінничан не потрібно знайомити окремо – вони відомі для всіх.

Отже, на виборчому округу №12 за депутатське «крісло» змагатиметься висуванець політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» - 32 річний Володимир Базелюк. Він є депутатом Вінницької міської ради, членом політичної партії «Свобода» та займається веденням підприємницької діяльності. Має дружину та двох синів. Відповідно до поданої в ЦВК декларації про доходи та витрати за 2011 рік, заробляє на життя кандидат в нардепи веденням підприємницької діяльності. За минулий рік його дохід склав 428 тис. гривень. Вінничани його знають як ідейного націоналіста. Останнє, чим «виділився» В. Базелюк - обговорення з міським головою Гройсманом місця встановлення пам'ятника Т.Г. Шевченку у Вінниці.

Олега Барчишена на 12 округ направила Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка», хоча він є безпартійним. Олег Барчишен працює в Державній податковій службі області старшим слідчим з особливо важливих справ відділу розслідувань кримінальних справ. Живе кандидат в нардепи «на одну зарплату», розміром 57 тис. гривень на рік. Немає ні автівки ні нерухомості. Родина кандидата в нардепи це дружина та двоє синів.

Політичний «старожил», вінничанин Іван Бондарчук піде на вибри від «комуністів». Він є членом Кумуністичної партії, пенсіонер, але працює на посаді голови обласного товариства «Україна - Росія», де і отримує зарплату, яка за минулий рік склала майже 200 тис. гривень. Відповідно до поданої в ЦВК декларації, інших доходів І. Бондарчук немає, пенсію він не отримує.

Політична партія Конгрес Українських Націоналістів на 12 округ висунув кандидатуру свого однопартійця - Олега Дмитріва, який працює начальником відділу містобудування і архітектури, департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міськради. Ознаймившись з поданою ним до ЦВК декларацією про доходи, можна зробити висновок, що він живе на утриманні своєї родини, яка за минулий рік заробила 60 тис. гривень. Сам О. Дмитрів протягом року отримав 17 тис. гривень. Ні авто ні нерухомості кандидат в нардепи немає, як і його родина.

Кандидат в народні депутати від Партії Регіонів – 33-річний Дмитро Костирко, який проживає в Києві. Костирко є директором представництва міжнародного благодійного фонду Потопаєвої у Вінницькій області та займається підприємницькою діяльністю.

Свої кандидатури в народні депутати по одномандатному виборчому округу № 12 в порядку самовисування виставили Юрій Іорданов, Борис Максимчук та Петро Порошенко.

Щодо особистості Петра Порошенка, то вона відома для всіх вінничан. Адже протягом багатьох років, які посади не займав би П. Порошенко, діяльність його завжди тісно повязана з Вінниччиною. За сприяння П.Порошнка на Вінниччині встановлено дитячі майданчики, побудовано найбільший у Європі річковий фонтан, збудовано набережну та нову кондитерську фабрику. Петро Порошенко має велику родину – дружина, двоє синів та дві дочки. Свої немалі прибутки він вказує у поданій до ЦВК декларації про доходи та витрати за минулий рік. Саме він очікувано вважається на цьому окрузі єдиними реальним претендентом на перемогу. Інші мажоритарні кандидати навіть не приховують свого фаталізму від участі у виборах.

Наступним самовисуванцем на 12 округу є Юрій Іорданов, який працює начальником управління сервісу комунального підприємства «Вінницяміськтеплоенерго» Вінницької міської ради. Ю. Іорданов є членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», але чумусь йде в депутати як самовисуванець. Кандидат в нардепи одружений, має сина. Відповідно декларації основним його доходом є заробітна плата.

Ще одним самовисуванцем, який є членом політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», є 34-річний Борис Максимчук. Він є доцентом Вінницького державного педагогічного університету та займається підприємницькою діяльністю. Б. Максимчук одружений має двох дітей. За минулий рік задекларував 124 тис. гривень доходу, половина з яких заробітна плата.

2014 год:

Округ №12 Ще один відомий на всю Україну одномандатний округ №12 (м.Вінниця) тим, що він є стартом у найвищі ешелони влади нинішнього президента Петра Порошенка. Тому й логічним виглядає рішення президентського блоку закріпити у парламенті прізвище Порошенка, завдяки участі у виборчій гонці старшого сина президента - Олексія Порошенка. Як відомо, він має незначний досвід роботи в раді, представляючи в обласному депутатському корпусі Бершадський округ. Значною мірою перемогу отримав завдяки підтримці «Батьківщини». Тепер же від цієї політсили до ВР піде голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський. А Порошенко–молодший – від блоку імені свого батька. Про свій намір йти до ВР самовисуванцем заявив головний «революційний люстратор» області Юрій Павленко (Хорт). Принаймні про це він написав на своїй сторінці в одній із соціальних мереж. Останнім часом майданівський активіст перебуває у батальйоні "Айдар". ВО «Свобода» швидше за все виставить, як і на минулих парламентських виборах у 2012 році депутата Вінницької міської ради Володимира Базелюка. У цьому виборчому сезоні на поле битви за мандат по 12-му окрузі вийде аксакал вінницького політикуму, колишній голова Вінницької облради, колишній головний соціаліст області, голова товариства, що об’єднує оптимістів-утопістів, котрі вірять на нинішньому етапі в офіційну дружбу між Україною і Росією Іван Бондарчук. На цей раз Іван Миколайович представлятиме комуністів. Як відомо усім, заяви щодо заборони партії, яку пов'язують з фінансуванням сепаратизму на сході країни, виявились блефом. Удруге спробує свої шанси по 12 округу громадський діяч та благодійник, екс-регіонал Дмитро Костирко - голова комітету Вінницької міської організації Партії розвитку України. Це партію називають наступницею Партії регіонів.

Одномандатний округ №12 (м.Вінниця) цікавий тим, що це округ нинішнього президента Петра Порошенка. Саме він, під час минулих парламентських виборів, будучи на той момент Міністром економічного розвитку і торгівлі України в Уряді Миколи Азарова, здобув тотальну перемогу на своєму окрузі у Вінниці набравши 71,5% голосів. Сьогодні це ідеальний стартовий майданчик для дебютного проходу в парламент старшого президентського сина Олексія Порошенка. Попри свій молодий вік хлопець вже має за плечима досвід участі у виборчій кампанії, він балотувався до Вінницької обласної ради під час довиборів 2013 року по одномандатному виборчому округу з центром в місті Бершадь. Тоді він, до речі йшов кандидатом від «Батьківщини».

Позмагатись за перемогу з членом власної фракції в облраді «Батьківщина» делегує Сергія Сітарського. Він теж брав участь у скандальному підрахунку голосів на 11 окрузі під час парламентських виборів-2012, правда в якості голови, а потім члена окружної виборчої комісії. Після подій на Майдані та зміни влади у Вінниці, Сітарський став головою Вінницької районної ради.

Володимир Базелюк – один з двох депутатів Вінницької міської ради від ВО «Свобода». Він брав участь у парламентських перегонах 2012 року. Тоді «свободівець» набрав менше 10% голосів вінничан.

Борис Максимчук – спортсмен-самбіст, директор мережі спортивних клубів «Максимус», голова обласної організації Європейської партії Миколи Катеринчука, напевно знову спробує пройти до ВР. На минулих виборах 2012 року Максимчук балотувався по тому ж 12 округу, будучи членом ВО «Батьківщина».

Також вдруге балотуватиметься по 12 округу громадський діяч та благодійник Дмитро Костирко. У 2012 році на загальнодержавному конкурсі його було визначено благодійником року. Минулого тижня Дмитра було обрано головою комітету Вінницької міської організації Партії розвитку України, тож, очевидно, що він йтиме на вибори від нової політсили.

Справка от «Опоры» (начало 2015 года):

Опис одномандатного виборчого округу

Адміністративно-територіальні одиниці округу

До виборчого округу № 12 із центром у місті Вінниця належить лівобережна частина Вінниці (межі колишніх Замостянського та Староміського районів міста), також лівобережна частина Вінницького району (села Широка Гребля, Лука-Мелешківська, Писарівка, Цвіжин, Вінницькі Хутори, Оленівка, Олександрівка, Комарів, Вороновиця тощо).

Орієнтовна кількість виборців в окрузі – 177 067.

Соціально-економічна структура

В окрузі домінують сільське господарство, переробна промисловість, машинобудування.

Найпотужнішим із переробно-харчових виробництв округу є кондитерська фабрика «Рошен», яка належить до корпорації «Укрпромінвест», пов’язаної з Петром Порошенком. Ця ж корпорація є користувачем частини сільгоспугідь регіону.

Також серед потужних підприємств округу – ТОВ «Аграна Фрут Україна» (компанія, заснована австрійським акціонерним товариством «Штайреробст» та українською компанією «Адоніс ВВТ»). Основними напрямками її діяльності є виробництво концентрованих соків, йогуртів та дитячого харчування. Помітними наповнювачами бюджету округу є також швейна фабрика ПАТ «Володарка», українсько-польське деревообробне підприємство «Барлінек», Вінницький олійно-жировий комбінат, низка машинобудівних заводів – 45-й завод, завод тракторних агрегатів, Інструментальний завод.

Середня місячна заробітна плата в окрузі на кінець 1-го кварталу поточного року зафіксована на рівні близько 2 800 гривень

Серед ключових проблем округу – проблема працевлаштування та порівняно невисокої заробітної плати; екологічна проблема, яка полягає в необхідності знешкодження побутових відходів на сміттєзвалищі поблизу села Стадниця.

Суспільно-політична ситуація в окрузі

До округу № 12 належить половина території м. Вінниця та половина Вінницького району. До Вінницької міськради VI скликання пройшли висуванці 7 політсил: «Совість України» (саме від цієї партії балотувалась команда екс-міського голови Володимира Гройсмана), ВО «Батьківщина», Партія регіонів, «Фронт Змін», «УДАР», «Свобода», «Сильна Україна». Наразі більше половини депутатів міськради декларують свою позапартійність, позапартійним є і в.о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов, а один із заступників міського голови Ігор Корольчук очолює обласну організацію партії «Совість України».

У Вінницькій районній раді одразу після її обрання найчисельнішими були висуванці ВО «Батьківщина», партії «Совість України» та Партії регіонів. Було обрано також кілька депутатів від партій «Єдність» і «Фронт Змін», по 1-2 від «Сильної України», «УДАРу», Народної партії, Партії Зелених України, НРУ. Проте після подій Євромайдану фракція ПР перестала існувати, її колишні представники перейшли в інші фракції або стали позафракційними.

Найвпливовішими політичними партіями в окрузі № 12 є «Блок Петра Порошенка», «Народний Фронт», «Самопоміч». Вихідцем з цього округу є Президент України Петро Порошенко (неодноразово обирався тут нардепом), також значний вплив в окрузі має колишній міський голова Вінниці, а нині голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

Активними в окрузі є низка громадських організацій, пов’язаних із революційними подіями (кілька самооборон, люстраційний комітет тощо). Помітними також є організації правозахисного спрямування (Подільський центр прав людини), організації, що займаються міжнародною співпрацею та розвитком громад (осередок товариства «Україна-Польща-Німеччина», ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»), організації з підтримки інвалідів («Гармонія», «Паросток», «Відкриті серця») і ветеранів, культурницькі, просвітницькі та патріотичні (Козацький полк імені Богуна) тощо. Новим явищем громадського життя округу став волонтерський рух. Так, наприклад, на базі кількох ГО сформувалось потужне волонтерське об’єднання «Бойові бджоли».

Медійна ситуація у виборчому окрузі

В окрузі діє обласна держтелерадіокомпанія «Вінтера» та телеканал «Віта», який перебуває у сфері впливу міської влади Вінниці (отже, наближений до команди Порошенка-Гройсмана).

Найтиражованішими друкованими ЗМІ є приватна газета «33-й канал» (співзасновники – депутати облради Анатолій Жучинський і Тетяна Редько), газета обласної ради «Вінниччина» та приватна газета «RIA» (медіакорпорацію «RIA» очолює Олександр Човган), вінницька міська газета «Місто» (остання теж у сфері впливу В. Гройсмана).

Найчисленнішою в окрузі є група електронних засобів масової інформації. Більшість із них належать до сфер впливу підприємців чи політиків. Так, з нардепом Олександром Домбровським пов'язаний сайт «Вінниця.Ок» (цей ресурс під час виборів активно просував і Олексія Порошенка та інших членів команди чинного Президента); з родиною політиків Ткачуків («УДАР») – сайт «ILikeNews», з колишніми регіоналами – сайт «i-vin.info», до корпорації «Рост-медіа» належить сайт «Винница.info».

З’явились і нові електронні ЗМІ, наприклад, інформаційний портал «Vlasno.info», заснований активістами вінницького Майдану і близький до місцевих активістів партій «Свобода» та «Батьківщина»; сайт «Вінниця PressPoint», пов'язаний з нардепом-списочником від БПП Сергієм Кудлаєнком.

Роль національних меншин у територіальних громадах округу

Понад 95 % населення округу становлять українці. Найчисленнішими національними меншинами є росіяни та поляки. Нечисленна польська громада в межах округу компактно проживає в селі Малі Крушлинці.

Дані про народного депутата України

Політична історія народного депутата України

За результатами виборів у 12-му окрузі Олексій Порошенко здобув підтримку 64,04 % виборців (62 359 голосів «за»). Основними його конкурентами були представник партії «Самопоміч» Олександр Слободянюк (13,0 %) та представник «Батьківщини» (голова Вінницької райради) Сергій Сітарський (6,73 %).

Народний депутат Олексій Петрович Порошенко (старший син Президента України Петра Порошенка) народився 6 березня 1985 року в місті Київ, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища. На момент балотування – заступник генерального директора із зовнішньоекономічної діяльності, ПрАТ «Продовольча компанія «Поділля», член партії «Блок Петра Порошенка», депутат Вінницької облради (фракція ВО «Батьківщина»), проживає в місті Київ, судимість відсутня, суб’єкт висування до ВР – партія «Блок Петра Порошенка».

Бізнес-інтереси народного депутата України

На момент балотування Олексій Порошенко був заступником генерального директора із зовнішньоекономічної діяльності ПрАТ «Продовольча компанія «Поділля» (належить до ПрАТ «Укрпромінвест», гендиректор якого – його дід Олексій Порошенко, батько Петра Порошенка).

Особливості професійної («неполітичної») кар’єри народного депутата України

У 2008 році Олексій Порошенко закінчив Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка (спеціальність «Міжнародний бізнес»), Лондонську школу економіки і політичних наук, Міжнародну бізнес-школу у Франції.

У 2009 році працював в компанії батька «Рошен». З січня по серпень 2010 року був заступником керівника торговельно-економічної місії Генерального консульства України в Китаї. З серпня по вересень 2010 року – в.о. заступника керівника торговельно-економічної місії в Генеральному консульстві. З вересня 2010 по червень 2011 року – віце-консул відділу з економічних питань в Генеральному консульстві в Шанхаї.

Згодом – заступник генерального директора із зовнішньоекономічних зв'язків ПрАТ «Продовольча компанія «Поділля» (належить до ПрАТ «Укрпромінвест», гендиректор якого – його дід і батько Петра Порошенка Олексій Порошенко), депутат Вінницької обласної ради, член фракції Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», член постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Є також інформація про участь Олексія Порошенка в АТО. За його словами, у 2014 році він як доброволець служив в артилерійському підрозділі – під прізвищем Анісенко, щоб не піддавати небезпеці людей навколо нього. Повідомлялося, що батальйон, у якому воював Олексій Порошенко, базувався під Краматорськом.

Особливості взаємодії народного депутата України із місцевою елітою

Політичних конфліктів за участю депутата в окрузі наразі не простежується. Цікавою обставиною було те, що Олексій Порошенко, балотуючись до Верховної Ради від партії «Блок Петра Порошенка», продовжував як депутат облради перебувати у фракції «Батьківщини».

Олексій Порошенко має досить тісні зв’язки з нинішнім керівництвом Вінниці та з головою ОДА Валерієм Коровієм (власне, вони належать до однієї команди Порошенка-Гройсмана).

Медіавпливи народного депутата України

Про безпосередню належність депутатові певних медіаактивів в окрузі інформації немає. Відкрито лояльними до Олексія Порошенка є, зокрема, сайти «ВінницяОк» (його пов’язують з народним депутатом від БПП Олександром Домбровським), «Вінниця PressPoint» (пов’язують з нардепом від тієї ж політсили Сергієм Кудлаєнком). Відверто критично до Олексія Порошенка (як і до всієї команди Президента) налаштований сайт «Власно.інфо», пов'язаний з місцевими активістами від «Свободи» та «Батьківщини».

Попередній зріз активності народного депутата України

Створення та функціонування постійно діючої громадської приймальні народного депутата України у виборчому окрузі

Громадська приймальня народного депутата України Олексія Порошенка знаходиться за адресою м. Вінниця, вул. Гагаріна, 4. Приймальня працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00 години. Кожну п’ятницю проходить прийом громадян. Інформація про діяльність приймальні подається у місцевій пресі, а саме: «Вінниччина», «Подільська зоря», «33-й канал». Під час кожного візиту до округу Олексій Порошенко проводить особистий прийом громадян. З метою вирішення проблем виборців працівники громадської приймальні постійно надають юридичні консультації та направляють депутатські звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування.

Особиста активність народного депутата України у виборчому окрузі

Особиста активність Олексія Порошенка не надто висока. Під час кожного візиту до округу Олексій Порошенко проводить особистий прийом громадян. З метою вирішення проблем виборців працівники громадської приймальні постійно надають юридичні консультації та направляють депутатські звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування.

Подання депутатом законодавчих ініціатив та запитів, пов’язаних із місцевими проблемами та інтересами

Депутатських запитів від нардепа Олексія Порошенка не надходило.

З часу набуття депутатських повноважень він подав 5 законодавчих ініціатив, які стосуються оборони, індивідуального захисту, підтримки громад і очищення влади та загалом відповідають передвиборчій програмі. Одна з ініціатив стосувалася внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення, дві – внесення змін до Митного кодексу кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту. Також одна з його ініціатив стосувалася звільнення від сплати митних платежів транспортних засобів, які надійшли у якості гуманітарної допомоги для забезпечення соціально-економічних потреб територіальних громад в Україні; інша – внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо недопущення до зайняття посади виконуючого обов'язки та обрання на посаду керівника вищого навчального закладу окремих категорій осіб.

Звітування депутата за результатами 100 днів діяльності

Окремого звіту про свою діяльність за 100 днів депутат публічно не презентував.

Висвітлення місцевими ЗМІ роботи депутата

Про діяльність Олексія Порошенка епізодично пишуть місцеві сайти («Вінниця ОК», «Вінниця Інфо» тощо), але масового і яскраво замовного характеру у висвітленні роботи нардепа не простежується. Інформація про діяльність приймальні депутата подається у місцевій пресі – газети «Вінниччина», «Подільська зоря», «33-й канал».

ИСТОЧНИК: ВИННИЦКИЙ АНАЛИТИЧЕСКИЙ ЦЕНТР для сайта ТАРАСОВА ПРАВДА

-------------------------------------------------------------------------------------------

ОБСУЖДЕНИЕ НОВОСТИ В ГРУППЕ ФЕЙСБУК "ВИННИЦА В ШОКЕ"  https://www.facebook.com/groups/350538105102752

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.