Четверг, 08 Февраль 2018 09:27

Руслан Сольвар вимагає повернути знеболювальні у медаптечки водіїв

Загрузка...

Руслан Сольвар вимагає повернути знеболювальні у медаптечки водіїв

Руслан Сольвар вимагає встановити причини відсутності знеболювальних препаратів, які в обов’язковому порядку мають бути наявні в медичних аптечках для надання першої медичної допомоги на транспорті та заходів, які реалізуються на державному рівні для вирішення цього питання.
Руслан Сольвар вказує, що йому відомо про відсутність знеболювальних препаратів у сучасних медичних аптечках для надання першої медичної допомоги на транспорті. До нього звернувся лікар, викладач медичної практики Гусинець Анатолій Іванович з проханням допомогти у вирішенні цього питання. У своєму зверненні заявник зазначає, що відсутність знеболюючих засобів у медичних аптечках для надання першої медичної допомоги є порушенням медичних норм. У звя'зку із таким порушенням виникає ризик, що постраждалі у ДТП можуть вчасно не отримати необхідну їм медичну допомогу. У майбутньому це може призвести до зростання смертельних випадків на дорогах при ДТГІ.
Вивчаючи це питання, виявилось, що раніше до складу медичної аптечки (АМА-1) входив знеболювальний препарат під назвою «Буторфанол тартрат 2%». Його виготовляв завод - концерн «Стирол», який сьогодні знаходиться у зоні бойових дій. Через військову ситуацію на Сході країни виготовлення даного препарату, як і іншої продукції концерну, з травня місяця 2014 року припинилось. У зв’язку з цим приватне акціонерне товариство «АВ-ФАРМА», яке займається комплектацією медичних аптечок різних видів, розробило і зареєструвало новий перелік медичних засобів, які будуть входити у склад медичних аптечок, зокрема АМА-1. Цей перелік був затверджений МОЗ України (РС№8679/2009), згідно інформаційного листа від ПАТ «АВ-ФАРМА». Згідно нового переліку препаратів, у медичних аптечках групи АМА-1 знеболювальні засоби відсутні.
За перше півріччя 2017 року згідно із статистичними даними Міністерства охорони здоров’я України тільки у місті Києві відбулось 803 дорожньо-транспортні пригоди та є посграждалі. Серед них: загинуло 58 осіб і травмовано 942 чоловіка. Згідно цих показників, кожного третього дня у Києві в перше півріччя 2017 року гинула одна людина, яка потрапила у ДТП. Однією з причин настання смерті може бути, у тому числі больовий шок. Таких негативних наслідків можна було б уникнути введенням людині знеболювального засобу який раніше був у аптечці швидкої медичної допомоги АМА-1, а саме «Буторфанол тартрат 2%». Сьогодні ж у аптечках АМА-1 не має ні цього засобу, ні його аналогу.
Виходячи з цього, Руслан Сольвар просив надати інформацію щодо причин відсутності альтернативного знеболюючого засобу у медичних аптечках для надання першої медичної допомоги на транспорті та вжити заходів для якнайшвидшої організації та реалізації альтернативного знеболюючого засобу у медичних аптечках.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.