Воскресенье, 07 октября 2018 00:55

Нобелівську премію миру присудили за боротьбу із сексуальним насильством у військових конфліктах

Лауреатів премії оголосили сьогодні

Нобелівський комітет присудив премію миру за 2018 рік лікарю з Демократичної Республіки Конго Денісу Муквеге та іракській правозахисниці єзидського походження, колишній полонянці ІДІЛ Наді Мурад. Про це йдеться у Twitter Нобелівського комітету.

Нагороду присуджено їм "за зусилля у справі припинення сексуального насильства як знаряддя війни та збройних конфліктів", – ідеться в повідомленні.


BREAKING NEWS:
The Norwegian Nobel Committee has decided to award the Nobel Peace Prize for 2018 to Denis Mukwege and Nadia Murad for their efforts to end the use of sexual violence as a weapon of war and armed conflict. #NobelPrize #NobelPeacePrize pic.twitter.com/LaICSbQXWM

— The Nobel Prize (@NobelPrize) 5 жовтня 2018 р.

На сайті Нобелівського комітету йдеться, що Муквеге "провів більшу частину свого дорослого життя", допомагаючи жертвам сексуального насильства у Демократичній Республіці Конго. Він неодноразово засуджував безкарність за масові зґвалтування і критикував конголезький уряд за бездіяльність у боротьбі із сексуальним насильством щодо жінок у військовому конфлікті.

Надя Мурад – жертва військових злочинів. Після своєї втечі з полону ІДІЛ вона на весь світ розповіла про звірства бойовиків. Дівчину призначили послом доброї волі ООН у 2016 році.

У 2018 році на премію миру претендувало 217 осіб та 112 організацій.

Нобелівський тиждень стартував у Стокгольмі (Швеція) 1 жовтня.

Нобелівську премію з медицини присудили дослідникам у галузі терапії раку. Лауреатами стали вчені Джеймс Еллісон і Тасуку Хондзе.

Премію з фізики присудили за новаторські винаходи в галузі лазерної фізики Артуру Ашкіну, Жерару Муру та Донні Стрікленд.

Нобелівську премію з хімії присудили Френсіс Арнольд, Джорджу Сміту і Грегорі Вінтеру за дослідження пептидів, ферментів та антитіл.

Премії з літератури цього року не вручатимуть через скандал – одразу кілька членів Шведської королівської академії, яка називає чергового лауреата, подало у відставку, коли більшість академіків проголосувала проти виключення з академії поетеси Катаріни Фростенсон. Її чоловіка Жан-Клода Арно 18 жінок обвинуватили в сексуальних домаганнях. Він нібито чіплявся до жінок протягом 20 років.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-nobelivsku-premiju-miru-prisudili-za-borotbu-z-seksualnim-nasilstvom-u-vijskovih-konfliktah-402404.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.