Четверг, 11 октября 2018 00:45

Кабмін схвалив концепцію програми з протидії домашньому насильству

Розпорядження схвалили на засіданні Кабміну сьогодні

10 жовтня під час засідання Кабінет Міністрів України схвалив концепцію державної програми щодо запобігання і протидії домашньому насильству до 2023 року. Про це повідомляє сайт уряду.

Розпорядження "Про схвалення концепції державної соціальної програми запобігання і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2023 року" розроблено Міністерством соціальної політики України.

Мета програми – забезпечити розвиток системи запобігання і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі відповідно до міжнародних стандартів та закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

В уряді вважають, що ухвалення розпорядження сприятиме зниженню рівня домашнього насильства, насильства за ознакою статі та забезпечить захист прав потерпілих завдяки вдосконаленню системи протидії насильству.

У повідомленні зазначають, що щорічно насильства в Україні зазнає приблизно 100 тис. осіб, 90% із них – жінки.

До групи підвищеного ризику належать діти, особи з інвалідністю, люди похилого віку, внутрішньо переміщені особи і жінки із сільської місцевості.

6 грудня 2017 року Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за примушування до вступу у шлюб та домашнє насильство. 9 січня 2018 року закон підписав президент України Петро Порошенко, більшість його положень набуде чинності 11 січня 2019 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-kabmin-shvaliv-kontseptsiju-programi-z-protidiji-domashnomu-nasilstvu-415161.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.