Пятница, 15 ноября 2019 21:45

Спецбілки для імунітету: що варто знати про інтерферони

Фото depositphotos.com

Мова про інтерферони. Вони стали найвидатнішим відкриттям століття у галузі біології та медицини 62 роки тому. А що це таке і звідки береться?

— Інтерферони — це клас білків, що виділяють клітини організму людини у відповідь на появу чужорідних речовин — таких, як віруси, деякі інфекції, пухлинні білки, — пояснює Галина Коваль, доцентка кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології медичного університету. — Відомо, що вірус змушує клітини відтворювати певні свої частинки й саме так розмножується. Інтерферони ж роблять поверхню клітини менш проникною, придушують синтез вірусних білків. Саме інтерферони дають час імунній системі активізуватися та виробити власні клітини для прицільного знищення вірусу.

— Тоді чому противірусний інтерферон альфа-2b є в списку ліків МОЗУ, ефективність яких не доведена?

— Йдеться про індуктори інтерферону — групу речовин природного чи синтетичного походження, які стимулюють в організмі людини прод у кцію власного інтерферону. Вони потрібні для формування захисного бар’єру, регуляції стану імунної системи.

Але їх слід використовувати за призначенням лікаря та, бажано, до очікуваної інфекції чи протягом перших годин хвороби (й лише за умови, що це місцеві інтерферони — у краплях для носа, очей тощо, а от системні інтерферони — наприклад, в уколах чи свічках — вживати не варто, адже можуть викликати зворотну реакцію).

— Чому?

— У період підвищеної захворюваності на ГРВІ та грип здорова імунна система самостійно синтезує необхідну кількість інтерферону. А медикаменти, які підвищують синтез інтерферону, лише посилять запалення та призведуть до ускладнень.

читайте також: Москва впіймала облизня: як відбувається визнання Української Церкви у православному світі

Натомість є певні недуги, які вимагають зовнішніх інтерферонів, — певні види раку, розсіяний склероз, часті застудні хвороби. Проте призначають їх після відповідного обстеження, коли дефіцит інтерферону в організмі доведений. Вживати їх на власний розсуд для підвищення імунітету, протидії чи профілактики грипу в сезон застуд — не можна.

— То як тоді протидіяти вірусам?

— Не заважати організму виробляти власні інтерферони. Для цього в період епідемії слід вживати достатньо вітамінів, білків (це будівельний матеріал для інтерферонів), їсти продукти з вираженою фітонцидною дією (імбир, цибулю, часник, цитрусові), провітрювати квартиру та офіс (це зменшує концентрацію вірусів у повітрі).

А ще нагадаю, що гарячка та слабкість у перші дні застуди чи грипу зумовлені саме дією інтерферонів — так організм бореться з вірусами. Тож збивати температуру не варто — натомість пийте більше рідини, щоб вивести токсини.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про те, чому соняшникове насіння може виявитись не таким корисним, як ви думали


Джерело статті: “https://expres.online/health/spetsbilki-dlya-imunitetu-shcho-varto-znati-pro-interferoni”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.