Среда, 13 июня 2018 10:33

США і КНДР домовилися на саміті в Сінгапурі про довгий процес, а не про швидкий результат - експерт


Американська і північнокорейська сторона усвідомлюють, що денуклеаризація Корейського півострова, про яку глава Білого дому Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин домовилися на саміті в Сінгапурі, буде поетапною і довгою. Про це в матеріалі для ZN.UA: "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" написав доцент інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов.

Експерт вважає, що позитивний ефект від проведення саміту для міжнародної безпеки очевидний, а от оцінити однозначно його результативність важко.

"Основа домовленості, досягнутої в Сінгапурі, — американські гарантії безпеки КНДР в обмін на відмову останньої від ядерної зброї. Саме така формула закріплена у спільній заяві, підписаній лідерами двох країн за підсумками зустрічі. Але конкретні механізми не обумовлені навіть у загальних рисах. Немає ні термінів, ні механізмів контролю, ні конкретних гарантій виконання. Зате є з надлишком продемонстрована обережність в оцінці найближчої перспективи досягнутих домовленостей. Хоч Трамп кілька разів і підкреслював, що очікує від північнокорейської сторони "дуже швидких кроків з реалізації домовленостей", він залишив для себе шляхи до відступу. Чого варті його слова на підсумковій прес-конференції: "Через півроку може виявитися, що я помилявся", — щодо готовності лідера КНДР виконувати свої обіцянки", — зазначив він.

На думку Константинова, фактично сторони прийняли як даність, що процес буде поступовим і тривалим. Вони усвідомлюють, що реальні угоди найближчого майбутнього будуть набагато скромнішими від загальної домовленості, досягнутої в Сінгапурі.

"Фактично лідери США і КНДР домовилися про довгий процес, а не про швидкий результат. Це — дуже важливий тактичний результат. Трамп, нарешті, отримав "велику дипломатичну перемогу". Недаремно він багаторазово підкреслював: він добився результату там, де не могли домогтися успіху його попередники", — написав експерт.

Він додав, що опоненти президента будуть критикувати і сам саміт, і відсутність конкретики в домовленостях, але для команди президента і для його прихильників саміт у Сінгапурі — "перемога без лапок, яку можна пред’явити як явне свідчення спроможності нинішнього господаря Білого дому в міжнародній політиці".

12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризації Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов’язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються в силі.

Детальніше про саміт США і КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/ssha-i-kndr-domovilisya-na-samiti-v-singapuri-pro-dovgiy-proces-a-ne-pro-shvidkiy-rezultat-ekspert-280525_.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.