Среда, 15 мая 2024 07:04

У ЗМІ розповіли, коли запрацює е-кабінет військовозобов’язаного та чи замінить він похід до ТЦК

Читать на русском

У ЗМІ розповіли, коли запрацює е-кабінет військовозобов’язаного та чи замінить він похід до ТЦК

У ЗМІ розповіли, коли запрацює е-кабінет військовозобов’язаного та чи замінить він похід до ТЦК

Електронний кабінет військовозобов’язаного має запрацювати вже цього тижня. Він буде доступний безпосередньо на смартфоні і через нього можна оновити облікові дані.

"РБК-Україна" розповідає, коли запустять е-кабінет, як він працюватиме і чи замінить похід до територіального центру комплектування (ТЦК).

Під час підготовки матеріалу використовувалися: заяви заступника міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерини Чорногоренко та її сторінка у Facebook, інтерв’ю члена Комітету Ради з питань нацбезпеки Федора Веніславського для NV, заяви інших представників Міноборони та Генштабу.

Що таке е-кабінет і коли він запрацює

Електронний кабінет призовників, військовозобов’язаних та резервістів – це відокремлений персональний веб-сервіс. Який буде реалізований через мобільний додаток.

Е-кабінет дозволить дистанційно оновити облікові дані. Зазначимо, що з 18 травня 2024 року українці віком 18-60 років зобов’язані уточнити їх протягом 60 днів. Зробити це можна так само через ТЦК та Центри адмінпослуг.

Сам кабінет запрацює буквально за кілька днів.

"18 травня Міністерство оборони запускає, як і визначено чинним законом, електронний кабінет військовозобов’язаного", – повідомила заступник міністра оборони Катерина Чорногоренко.

Проте, як уточнив член Комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, з 18 травня кабінет запустять у тестовому режимі. Який через серйозну роботу триватиме протягом 30 днів, у повноцінному режимі е-кабінет запрацює з червня.

Проте вже з суботи українці зможуть актуалізувати інформацію для ТЦК через програму.

"Електронний кабінет запрацює з дня набрання чинності законом, і громадяни зможуть оновити свої дані, і це буде вважатися тим, що громадянин виконав вимоги закону", – додав він.

Як працюватиме е-кабінет та які в ньому дані

До електронного кабінету підтягуватимуться дані з реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів "Оберіг". У ньому містяться близько 30 пунктів персональних даних.

"Оберіг" збирає інформацію з баз податкової, Мін’юсту, Міносвіти, судової адміністрації, прикордонної служби тощо. Відповідно, до кабінету підтягнуться такі відомості як:

  • ПІБ, дата народження, стать;
  • серія та номер паспорта, ІПН;
  • місце проживання;
  • сімейний стан;
  • освіта;
  • місце роботи та інші дані.

На сьогодні під уточненням даних насамперед мають на увазі адресу проживання, номер телефону та e-mail.

Коли запрацює е-кабінет військовозобов’язаного і чи замінить він похід до ТЦК qkxiqdxiqzriddrant

Фото: можливий дизайн е-кабінету (facebook.com/katheryn.chernohorenko)

Завантажити програму можна з App Store та Google Play на смартфони на базі iOS та Android. Потім необхідно авторизуватись за допомогою BankID, а також заповнити потрібні поля – номер телефону, електронну пошту та адресу проживання.

За словами Чорногоренко, додаток буде простим і нативним. Остаточний інтерфейс невідомий, але судячи з оприлюдненого на її сторінці у "Фейсбуці" скріншоту, дизайн схожий на додаток "Дія".

Чи обов’язково завантажувати програму

Електронні кабінети створюються для кожного військовозобов’язаного. Навіть на тих, хто не хоче чи не може ним скористатися. Тому реєстрація в е-кабінеті – виключно добровільна.

"Це зручність, яку пропонує держава. Мобільний додаток – один із способів оновлення даних, яке необхідно зробити протягом 60 днів із 18 травня", – зазначила Чорногоренко.

Таким чином, є сенс скористатися кабінетом, щоб уточнити дані дистанційно, а не стояти в чергах перед ТЦК та уникнути зайвих бюрократичних процедур.

Чи доступний е-кабінет за кордоном

За кордоном для деяких чоловіків призовного віку обмежать консульські послуги. Новий закон про мобілізацію передбачає, що вони також мають уточнити облікові дані. Тільки після цього вони матимуть змогу скористатися послугами (наприклад, оформити паспорт) у повній мірі.

Зробити це можна за телефоном чи електронною поштою, а також через е-кабінет. Ті, хто виїхав, теж зможуть встановити програму.

"Думаю, що електронний кабінет почне працювати наступного тижня вже і за кордоном, будь-який громадянин України зможе оновити свої персональні дані", – сказав Веніславський.

За його словами, після поновлення даних громадянин України отримає згенерований QR-код. Який свідчитиме про те, що вимоги закону виконані і є право на консульські послуги без обмежень.

Він також зазначив, що зробити це буде просто, а оновлення даних через додаток та отримання QR-коду займе не більше 15 хвилин.

Коли дедлайн уточнення даних

Катерина Чорногоренко запевнила, що всі охочі встигнуть уточнити дані через е-кабінет.

"Цифрова команда Міноборони працює над тим, щоб запустити програму 18 травня. Для нас важлива безпека даних, тому ми приділяємо особливу увагу цьому напрямку", – сказала вона.

Тому якщо завантажити електронний кабінет після 18 травня, авторизуватися та уточнити дані до 16 липня включно, дедлайни будуть дотримані та порушення законодавства не буде.

Чи замінить додаток похід до ТЦК

Тільки щодо уточнення даних. Якщо військкомату потрібно буде уточнити ще якусь інформацію, людину викличуть повісткою. Через е-кабінет повістки не розсилатимуться.

Крім того, "Оберіг" поки не обмінюється даними з МОЗ, тому відомості про стан здоров’я не підтягнуться до кабінету. Отже, питання проходження військово-лікарської комісії дистанційно не вирішується. Її, як і раніше, потрібно проходити очно.

Як уточнили в Генеральному штабі ЗСУ, поки що немає завдання автоматично давати направлення на комісію всім, хто оновить дані онлайн. Таке рішення ухвалюватиме ТЦК.

Веніславський зазначає, що після того, як військовозобов’язаний скористається додатком, ТЦК у звичайному режимі надішле повістку або викличе через е-кабінет на конкретний час, коли потрібно пройти ВЛК.

Спікер Міноборони Дмитро Лазуткін також уточнив, що оновити свої дані мають навіть ті, хто має броню від мобілізації чи інші підстави для відстрочення. Раніше повідомлялося, що норма про 60 днів поширюється на всіх військовозобов’язаних, крім знятих з військового обліку. Це також стосується обмежено придатних, оскільки цей статус скасували і до лютого 2025 року такі особи мають знову пройти медогляд.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.