Пятница, 15 сентября 2023 11:31

В уряді відреагували на погрози польського міністра блокувати вступу України до ЄС

ольга,стефанішина

Уряд України не вважає, що нинішня проблема з експортом зерна до кількох європейських країн настільки глибока, щоб польські урядовці могли використовувати її для висування умов до членства України в ЄС.

Про це віцепрем’єрка з питань євроінтеграції України Ольга Стефанішина заявила в інтерв’ю Радіо Свобода, коментуючи заяву польського міністра з сільського господарства Роберта Телуса про те, що Польща не дозволить Україні приєднатися до ЄС без встановлення обмежень у сфері сільського господарства.

"Однозначно вважаю, що ця проблема недостатньо серйозна для того, щоб її прирівнювати або до питання членства, або взагалі до питання україно-польських стосунків як таких. Якщо б ми не мали повномасштабної війни..., то ці напруження у відносинах України і Польщі або інших сусідніх країн вважалися б звичайними торговими подразниками, як це було в інші часи до початку війни, від початку дії Угоди про асоціацію", – зауважила Стефанішина.

Вона зазначила, що їй шкода, що цей процес став "предметом політичних маніпуляцій і спекуляцій".

"Нам як уряду України важко дивитися в очі наші аграріям, кажучи їм, що Європа вас позбавляє можливості працювати в умовах війни, перекриваючи ці канали реалізації зерна, які на сьогодні – єдині доступні. Ми розуміємо, що це рішення з технічного переросло в дуже емоційне політичне... Але нам треба вижити. Якщо за це треба буде боротися, ми будемо за це боротися", – наголосила Стефанішина.

Раніше міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що його країна блокуватиме вступ України до Європейського Союзу, якщо цей процес не передбачатиме жорстких обмежень на імпорт української аграрної продукції. У якості аргументу він використав питання імпорту українського зерна.

Читайте також: Болгарія підтримала відновлення експорту українського зерна після 15 вересня

Як повідомлялося, Євросоюз запровадив заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини 2 травня. 5 червня вона була продовжена. Сьогодні термін дії ембарго закінчується.

Однак польський уряд ухвалив рішення про продовження заборони на імпорт до Польщі зернових з України в односторонньому порядку після 15 вересня.

Водночас прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна спрямує скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ), якщо Польща не відмовиться від своїх намірів запровадити односторонні обмеження проти експорту української аграрної продукції після 15 вересня.

За даними польських ЗМІ, Єврокомісія швидше за все продовжить заборону ввезення агропродукції з України до п’яти країн ЄС, але не до кінця року, як того вимагає Польща.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.