Понедельник, 17 августа 2020 06:34

У "Слузі народу" рішуче засудили дії Лукашенка: опубліковано заяву

последние новости в Украине останні новини в Україні


Народні депутати фракції "Слуга народу" підписали заяву, в якій рішуче засудили владу Білорусі, яка, в свою чергу, силовими методами намагається придушити волю свого народу. Нардепи заявили про підтримку білорусів і закликали інших депутатів підписати цю заяву.

Об этом сообщает Компромат

Заява була опублікована на сторінці у Facebook нардепом від пропрезидентської фракції Богданом Яременком у неділю, 16 серпня. Публікація була позначена хештегом "уходи".

"Ми, народні депутати України, члени парламентської фракції політичної партії “Слуга Народу”, заявляємо про свою повну підтримку прагнення народу Білорусі жити у вільній демократичній правовій державі, мати для цього чесні та прозорі вибори, а також захищати свої права та свободи засобами мирного ненасильницького протесту! Захоплюємося миролюбністю, а водночас стійкістю та мужністю учасників протестів проти фальсифікації результатів президентських виборів в Білорусі.Людські жертви серед учасників протестів викликають у наших серцях біль і гнів! Ми глибоко співпереживаємо та співчуваємо родинам, близьким та друзям загиблих. Бажаємо якнайшвидшого одужання пораненим та травмованим", сказано в заяві членів фракції.

Народні обранці України "рішуче засудили" насильство білоруської влади, тортури і приниження в тюрмах. Зазначена в заяві була і жорстокість силовиків, яка потрапила на кадри аматорських відеороликів.

"Рішуче засуджуємо прояви насильства з боку режиму де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка: тортури і приниження в тюрмах, надмірну жорстокість під час затримання і розгону протестуючих, повне ігнорування цінностей гуманізму під час затримання жінок, неповнолітніх, випадкових перехожих. Також абсолютно неприпустимим є порушення прав та інтересів громадян України на території Республіки Білорусь, які, як і білоруси, піддаються викраденням, безпідставним обмеженням волі, тортурам і приниженням гідності з боку представників правоохоронних органів", — зазначено в заяві, опублікованій Яременком.

У "Слузі народу" зазначили масовість фальсифікацій під час виборчої кампанії. Нардепи заявили про солідарність з рішенням Європейського Союзу про невизнання результатів виборів. Крім того, в заяві нардепи від "СН" застерігають білоруську владу від війни з народом, яка не зможе завершитися перемогою над ним.

"Хочемо застерегти представників білоруської влади — війна з власним народом ніколи не буває переможною. Правити і вести свою країну до процвітання не можна, якщо цей шлях змочений кров’ю незгодних. Також заявляємо, що в боротьбі за свої права білоруси можуть розраховувати на нашу повну симпатію, розуміння і підтримку", — зазначено в заяві представників "СН".

Також нардепи нагадали про негативні наслідки залучення Росії четвертим президентом України Віктором Януковичем для придушення повстання в Україні. Нардепи закликали українську владу визначитися з офіційною оцінкою виборів у Білорусі.

Нардепи також звернулися до президента України Володимира Зеленського з низкою пропозицій:

  • узгодити з міжнародними партнерами перенесення діяльності Тристоронньої контактної групи, всіх її органів, груп і підгруп з території Білорусі до іншої держави;
  • доручити Національній поліції України та Службі безпеки України розпочати розслідування діяльності організованого злочинного угруповання за участю вищих посадових осіб Республіки Білорусь, що займається пособництвом тероризму, а також замахами на життя і здоров’я громадян України;
  • призупинити всі форми політичного діалогу на вищому рівні з Республікою Білорусь.

Крім того, нардепи звернулися з вимогою до Кабінету міністрів України:

  • проаналізувати структуру товарів українського експорту в Республіку Білорусь з метою недопущення поставок з території України спеціальних засобів, що можуть бути використані органами державної влади Білорусі для організації порушень прав людини, травм або інших видів фізичного впливу на громадян;
  • заборонити в’їзд, перебування і транзит територією України де-факто президента Республіки Білорусь, членів Уряду (за винятком осіб, перебування яких на території нашої держави обумовлено необхідністю ведення переговорів з питань, що становлять життєвий інтерес для України, а також осіб, готових давати показання щодо порушення прав людини, фальсифікації результатів президентських виборів тощо), членів Центральної виборчої комісії Білорусі, інших посадових осіб, причетних до кампанії фальсифікації результатів президентських виборів у Білорусі і кампанії масового порушення прав людини;
  • визначити і запропонувати можливі форми допомоги для постраждалих у результаті порушень режимом Лукашенка прав людини (включно з наданням політичного притулку, допомоги для лікування і т.п);
  • узгодити з Європейським союзом всі форми обмежуючих і стримуючих заходів і проводити когерентну скоординовану зовнішню політику щодо Білорусі.

Раніше Олександр Лукашенко заявив про те, що така кількість голосів, які були віддані за його кандидатуру, згідно з повідомленням Центрвиборчкому, не можуть бути фальсифіковані. На думку Лукашенка, заяви про те, що він не міг набрати 80%, роблять ті, хто хоче послабити країну.

Також ASPI news повідомляло, що слідом за Білоруссю на противників чинного президента країни Олександра Лукашенка Валерія Цепкало і Степана Путило були відкриті кримінальні справи в Росії. Валерія Цепкало звинувачують у хабарництві, а Степана Путило в організації масових заворушень.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/u-sluzi-narodu-rishuche-zasudili-dii-lukashenka-opublikovano-zayavu”

Другие материалы в этой категории: Борги за воду: киян почали відрізати від цивілізації »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.