Вторник, 21 мая 2024 11:58

Зеленський: президент Румунії підтвердив участь у Саміті миру

Архівне фото. Президенти України та Румунії Володимир Зеленський і Клаус Йоганніс, жовтень 2023 року

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з румунським колегою Клаусом Йоганнісом – про це обидва політики повідомили 21 травня.

Зеленський подякував президенту Румунії, зокрема, за підготовку нового пакета військової допомоги та розповів про ситуацію на полі бою та потреби України, в тому числі в протиповітряній обороні.

«Також домовилися прискорити нашу спільну роботу над двосторонньою угодою у сфері безпеки. Я вдячний Президенту Йоханнісу за те, що він підтвердив свою участь у Саміті миру, а також за готовність докласти зусиль для заохочення участі інших країн», – додав президент.

Йоганніс розповів, що розмова концентрувалася на підтримці України, пріоритетах прийдешнього саміту НАТО, а також «загальної безпеки в Чорному морі».

«Також висловив нашу відданість Формулі миру України», – додав він.

Згодом Зеленський повідомив, що провів розмову із президентом Анголи Жоао Лоренсу, якого також запросив до участі в Саміті миру у Швейцарії:

«Для нас важливо, щоб на Саміті прозвучали голоси Анголи та інших країн Африки, особливо щодо такої теми, як глобальна продовольча безпека. Ми домовилися продовжити контакти на різних рівнях, щоб розвивати відносини між нашими країнами».

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн у Швейцарії. Понад 50 країн вже підтвердили свою участь.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

У Кремлі 16 травня заявили, що без Росії обговорювати «питання безпеки, які її хвилюють, абсолютно марно», а саміт буде «пустою схоластикою без перспективи отримати хоч якийсь вагомий результат».

Форум

Другие материалы в этой категории: Главные преимущества Xbox над PlayStation »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.