Вторник, 11 июня 2024 11:03

«Виконала всі кроки». Президентка ЄК очікує початку переговорів про вступ України в ЄС до кінця червня

«Віримо, що Європейський союз має розпочати переговори про вступ уже до кінця цього місяця», – сказала Урсула фон дер Ляєн

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що переговори про вступ України до Європейського союзу мають початися до кінця червня.

«Україна виконала всі кроки, які ми сформулювали. І тому ми віримо, що Європейський союз має розпочати переговори про вступ уже до кінця цього місяця», – сказала вона 11 червня у Берліні на конференції з питань відновлення України.

За словами фон дер Ляєн, реформи, які проводить Україна, є основою для того, щоб зробити Україну «привабливим майданчиком для інвестицій, для бізнесу», так само як і наблизити її до ЄС.

Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу вкотре заявив, що Україна виконала всі умови для початку переговорів щодо членства в Європейському союзі.

«Всі передумови реалізовані. Цей червень має стати таким часом, коли буде затверджена переговорна рамка й розпочнуться самі переговори», – заявив він.

За його словами, це важливо тому, що «це виконання обіцянок, які дала Європа, і доказ того, що Європу не зламати ані тиском, ані штучними сумнівами або будь-якими маніпуляціями».

7 червня стало відомо, що Європейська комісія підтримала початок переговорів про вступ України до Європейського союзу.

Раніше медіа, в тому числі видання Euractiv, повідомили з посиланням на поінформованих співрозмовників, що Єврокомісія зробила висновок, що Україна та Молдова «достатньо готові» до формального початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу. Зокрема, комісія підтвердила послам ЄС, що Україна повністю виконала чотири, а Молдова – всі три кроки реформ потрібні для початку переговорів.

У травні президент Володимир Зеленський повідомив, що Київ «активно готує на червень» затвердження переговорної рамки і фактичного початку перемовин про вступ України.

У лютому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що так звана переговорна рамка про вступ України до ЄС «навряд чи буде готова» до початку виборів у Євросоюзі, що відбудуться у червні 2024 року.

Європейська рада 14 грудня вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.

Форум

Другие материалы в этой категории: Главные преимущества Xbox над PlayStation »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.