Понедельник, 13 ноября 2023 14:28

"Рейган перекинувся б у могилі": сенатор розкритикував блокування допомоги Україні

Читать на русском

"Рейган перекинувся б у могилі ": сенатор розкритикував блокування допомоги Україні

За словами МакКоннелла, припинення допомоги Україні стало б великим кроком для Сполучених Штатів.

Глава республіканської меншості в Сенаті Конгресу США Мітч МакКоннелл припустив, якою була б реакція 40-го президента США Рональда Рейгана (1911-2004), якби він дізнався, що республіканці в Конгресі блокують надання Україні допомоги у війні з Росією.

"Чесно кажучи, я думаю, що Рональд Рейган перекинувся б у могилі, якби побачив, що ми не збираємося допомагати Україні", — сказав МакКоннелл в інтерв’ю Associated Press.

За словами МакКоннелла, припинення допомоги Україні стало б "величезним кроком назад для Сполучених Штатів" та "для репутації країни як лідера вільного світу".

При цьому сенатор назвав пакет допомоги Україні, яку президент Джо Байден попросив Конгрес ухвалити в рамках запиту на 106 мільярдів доларів для Ізраїлю, України та Тайваню "не розумним", хоча наполягав на його прийнятті та виступав проти поділу допомоги.

За тиждень до закінчення терміну фінансування уряду МакКоннелл повідомив раднику Байдена з національної безпеки Джейку Саллівану, що Конгрес "не зможе" прийняти повний пакет, включаючи гроші для України, за словами особи, знайомої із ситуацією, яка побажала залишитися анонімною, зазначає AP.

Продовжуючи наполягати на наданні допомоги, МакКоннелл не намагається тиснути на своїх колег чи Палату представників, яку очолює республіканці. Він говорив із новим спікером Майком Джонсоном, але, за його словами, він просто повторив йому те, що публічно говорив про Україну протягом кількох місяців.

"Переконати інших – це не моя робота", – сказав він.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.