Пятница, 17 ноября 2023 04:24

Парламент Туреччини відклав заявку Швеції на вступ до НАТО

Читать на русском

Парламент Туреччини відклав заявку Швеції на вступ до НАТО

Парламент Туреччини відклав заявку Швеції на вступ до НАТО

Як повідомляє Reuters, комісія із закордонних справ парламенту Туреччини відклала голосування щодо заявки Швеції на вступ до НАТО. Цей крок є ще одним ударом по 18-місячному очікуванню країни вступу до Альянсу.

Комісія, яка приймає рішення щодо цього питання, заявила про необхідність проведення додаткових обговорень, проте конкретних термінів не назвала. Щоб ратифікувати цю заявку, вона має пройти через комісію та отримати схвалення всіх членів парламенту, а потім бути підписана у президента.

Довге очікування пов’язане з тим, що, на думку Туреччини, Швеція захищає тих, кого Анкара вважає терористами, а також через торговельні ембарго на військову продукцію. Ердоган зажадав від Стокгольма вжити більш активних дій проти курдських бойовиків і зняти обмеження на експорт.

Швеція виконала поставлені умови, але незважаючи на це як правлячі, так і опозиційні законодавці Туреччини продовжують сумніватися, вважаючи вжиті кроки недостатніми. Також затримка викликана розбіжностями Анкари зі своїми західними союзниками через конфлікт у Газі.

Аналітики стверджують, що ратифікація заявки може відбутися на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі 28-29 листопада.

13.11.2023 queiueiqudidtzant

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.