Пятница, 15 сентября 2023 08:59

Китайського військового міністра, який зник з поля зору, звільнено з посади, – FT

Читать на русском

Китайського військового міністра, який зник з поля зору, звільнено з посади, – FT

Китайського військового міністра, який зник з поля зору, звільнено з посади, – FT

В уряді Сполучених Штатів вважають, що міністр оборони Китаю Лі Шанфу, який зник з поля зору, є об’єктом розслідування Пекіна і звільнений з посади.

Про це повідомляє Financial Times.

Видання повідомило, що троє американських чиновників, а також двоє людей із розвідки заявили, що Сполучені Штати встановили, що Лі був позбавлений своїх обов’язків на посаді міністра.

Лі вирушив до Росії у серпні, щоб взяти участь у конференції з безпеки під Москвою 15 серпня. Через два дні уряд Білорусі оприлюднив фотографії зустрічі Лі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком у Мінську.

Востаннє його бачили в Пекіні 29 серпня, коли він виступав із програмною промовою на безпековому форумі за участю африканських країн.

Посол США в Японії Рам Емануель заявив напередодні, що Лі "не бачили і не чули про нього протягом трьох тижнів" і що міністра, можливо, поміщено під домашній арешт.

Це ще одна ознака потенційних проблем у Пекіні після того, як міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган зник і був усунений без пояснень від своєї посади у липні.

Як і Лі, Цинь є одним із п’яти членів державної ради Китаю, і ця посада в кабінеті міністрів вища за звичайного міністра.

Ці кроки викликали питання в аналітиків та дипломатів щодо відсутності прозорості в керівництві Китаю в той час, коли його економіка сповільнюється, а його відносини зі Сполученими Штатами зіпсувалися через низку проблем.

У липні Китай також замінив керівництво своїх ракетних військ, армійського підрозділу, який контролює його ядерний арсенал. Лі Юйчао не з’являвся на публіці протягом кількох тижнів до зміни, і офіційні ЗМІ не дали жодних пояснень щодо його усунення.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.