Пятница, 24 сентября 2021 11:48

Високий суд Англії вважає, що є підстави для міжнародного арешту активів Костянтина Жеваго

 Для всесвітнього арешту активів акціонера банку «Фінанси і Кредит» Костянтина Жеваго є підстави, вважає Високий суд Англії та Уельсу.

До такого висновку суд дійшов під час слухань у справі проти Жеваго, ініційованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, зазначає ZN.ua.

У той же час суд заявив, що не має юрисдикції для розгляду даної справи, оскільки тут необхідно застосування українського законодавства, в якому британський суд не є експертом.

«Ми за будь-яких умов продовжимо свою боротьбу за повернення виведених коштів і активів як в українських судах, так і в судах іноземних юрисдикцій. Адже мова йде про мільярди гривень, які українці і держава втратили в цьому банку через застосовані схеми», - йдеться на сайті ФГВФО.

Банк «Фінанси та Кредит» заснований в 1990 році. У 2010-х банк став неплатоспроможним, і НБУ почав його ліквідацію. Акцептовані вимоги кредиторів банку сягають 30 млрд грн.

У лютому 2021 року ФГВФО ініціював позов про стягнення $582,5 млн із бенефіціара банку (а також колишнього народного депутата і директора компанії Ferrexpo) Костянтина Жеваго, трьох англійських компаній і одного громадянина Сполученого Королівства, задіяних в операціях з виведення коштів з банку.

Слухання у справі проходили за рішенням суду в закритому режимі в липні 2021 року. У цьому ж місяці Інтерпол за запитом Державного бюро розслідувань оголосив Жеваго в міжнародний розшук.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.