Пятница, 21 января 2022 09:59

Тупицький не дав зачитати йому обвинувачення, заявивши відвід судді

Подільський суд Києва відклав засідання у справі голови Конституційного суду Олександра Тупицького. 20 січня планувалося оголосити обвинувальний акт.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Адвокат Дорошенко надіслав до суду клопотання про відкладення засідання, повідомивши, що в нього виявлено COVID-19 і він перебуває на самоізоляції.

— Вважаю, що справу слухати неможливо. Ми вже один раз таке питання вирішували. Є право на захист у звинуваченого. Я вину не визнаю. І суд повинен бути справедливим і послідовним. Нічого не змінилося. Причина є поважною, вона підтверджена хворобою. Я, до речі, також кожного дня спілкуюся з адвокатом і також маю пройти перевірку, чи не маю хвороби у зв’язку з контактом… Друге, на сьогоднішній день фактично нівельовано законне право на оскарження підозри. Буду коротко говорити… Якщо аналізувати закон, то право на оскарження підозри — воно нереальне. Практика судова — ви знаєте дуже багато заяв, де оспорюється, що підозра невручена, як у моєму випадку. Але, на жаль, судова практика пішла таким шляхом. Я не буду щас говорити чому вона пішла, про це будемо говорити ще пізніше… Вона пішла таким шляхом, що це відноситься вже до того, коли з’ясовуються обставини в справі. Але законодавець створив інститут оскарження підозри до того, як справа слухається по суті… Оскарження її не існує в нашій країні на сьогоднішній день.

Тому давайте залишимо право на захист… Я не зловживаю… Я маю право на п’ять захисників. Я не міняю захисників, щоб мотивувати, що вони знайомляться з матеріалами справи. Є два захисники — я їх не збільшую штучно… Хочу справедливого суду і забезпечення права на захист… Тим більше захисник написав заяву про відкладення… Так захисники розподілили обов’язки щодо мого захисту, — сказав Тупицький.

Але інкриміновані Тупицькому злочини не є особливо тяжкими і присутність захисника в такій категорії справ взагалі не обов’язкова. Тим більше, що в засіданні все ж бере участь один адвокат — Олександр Телешецький.

Півтора місяці тому суд уже відкладав засідання через неявку адвоката Дорошенка, який був зайнятий у Вищому антикорупційному суді на розгляді клопотання детектива НАБУ щодо продовження строків слідства у справі злочинної організації на чолі з одеським бізнесменом Володимиром Галантерником. Тоді Тупицький аналогічно заперечував щодо проведення засідання тільки з одним адвокатом.

Адвокати Сергій Новіков і Олег Багнюк були готові читати обвинувальний акт.

Прокурори наголосили, що захисту вручена копія обвинувального і йдеться тільки про його оголошення перед судом. На їх думку, така процедура не порушила б прав Тупицького.

Коли ж суддя повідомила, що вважає за можливе заслухати обвинувальний акт.

Почувши це, Тупицький підняв руку і встав з місця та заявив, що заявляє судді Людмилі Казмиренко відвід.

— Я предполагав, що таке буде рішення “незалежного” суду, тому в мене є заява про відвід… Це нові обставини тиску на суддю… на її родину. Ці обставини легко перевірити. Вони викладені в заяві про відвід. Для з’ясування потрібно зробити декілька запитів щодо обставин, які мають бути перевірені, на які я посилаюся… Це не формальна заява. Вони перевіряються ці обставини. Тому я заявляю відвід. Прошу забезпечити мені справедливий суд. Не я винуватий, що на протязі слідства за мною ганялися органи ДБР по під’їздам, по лікарням, впливали, щоб я не залишився, не дай бог, у лікарні. З часу, коли справа передана до суду. Я навів аргументи — вони будуть оголошені при розгляді відводу, — сказав Тупицький.

Суд оголосив перерву. Заяву Тупицького передали в канцелярію для авторозподілу, щоб відвід розглянула інша суддя.

Нагадаємо, що 16 вересня Подільський суд Києва не задовольнив заяву про самовідвід судді Людмили Казмиренко, яка має розглядати обвинувальний акт стосовно голови Конституційного суду Олександра Тупицького.

Раніше суд аналогічно відмовив Тупицькому у відводі судді Казмиренко. Заява була мотивована тим, що суддя не може неупереджено розглядати його справу через потенційні негативні наслідки: публічний осуд і образи від високопосадовців, притягнення до кримінальної відповідальності, фізичне усунення Казмиренко від здійснення правосуддя шляхом недопущення у будівлю суду і скасування указу про її призначення суддею.

У кінці травня цього року Офіс Генерального прокурора скерував до Подільського районного суду Києва справу стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України за фактами злочинів проти правосуддя.

Тупицький звинувачується у підкупі свідка в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України Юрія Татькова для дачі завідомо неправдивих показань у кримінальному провадженні щодо заволодіння майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».

Крім того, у 2018-2019 роках Тупицький начебто сам неодноразово надавав слідчому ГПУ завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів.

Строк давності за один із епізодів — примушування свідка до зміни показань — вже сплив. Це кримінальний проступок, за який особу можна притягнути до відповідальності протягом 2 років з моменту скоєння. За введення слідчого в оману Тупицькому загрожує максимально до 5 років позбавлення волі.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.