Воскресенье, 31 марта 2024 19:18

Понад 70% бюджету Міноборони виділяє на виплати військовим, приблизно 20% - на закупівлю техніки й озброєння

Читать на русском Read in English

Понад 70% бюджету Міноборони виділяє на виплати військовим, приблизно 20% — на закупівлю техніки й озброєння

Понад 70% бюджету Міноборони виділяє на виплати військовим, приблизно 20% — на закупівлю техніки й озброєння

Міністерство оборони України виділяє понад 70% свого бюджету на грошове забезпечення військових, виплати загиблим і за поранення, приблизно 20% йде на закупівлю озброєння та військової техніки, решта — експлуатаційні видатки.

Як передає АрміяInform, про це розповів заступник міністра оборони України Юрій Джигир.

"Бюджет Міноборони 2024 року умовно можна розбити на три великі пакети. Таким підходом керуються держави НАТО, вони категоризують свої оборонні видатки. Тож перший і найбільший — це грошове забезпечення і бойові виплати. У 2024 році на це виділено асигнування в сумі 862,6 мільярда гривень, що становить понад 70% бюджету МОУ. Цей блок включає грошове забезпечення військових, виплати загиблим, виплати за поранення, за перебування на першій і на другій лінії бойового зіткнення, харчування особового складу, речове забезпечення, винагороду за знищену техніку", — розповів він.

Як зазначається, другий пакет — це закупівля озброєння та військової техніки.

"Він становить більш ніж 20% нашого оборонного бюджету. Тобто 20% — це певний натівський бенчмарк для видатків на військове обладнання. Зважаючи на війну в Україні, деякі наші сусіди, які також межують з країною-агресором, в останні роки витрачають на озброєння та військову техніку принципово більшу частку. Суми, словом, показові.

Якщо говоримо про кошти, то в нас на закриття потреб військових у якісній техніці та озброєнні спрямовано 265,4 мільярда гривень. Наголошу, що ці цифри — орієнтовні", — додав Джигир.

Крім того, він зауважив, що потреби в оборонному секторі динамічні і постійно уточнюються Генштабом залежно від бойової обстановки.

"І третій пакет — експлуатаційні видатки. Вони включають закупівлю палива, підготовку війська, комунальні платежі, поточний ремонт", — зазначив Джигир.

Другие материалы в этой категории: Главные преимущества Xbox над PlayStation »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.