Пятница, 08 декабря 2023 21:42

Республіканці хочуть домовлятися про допомогу Україні напряму з Байденом, - Politico

Читать на русском

Республіканці хочуть домовлятися про допомогу Україні напряму з Байденом, — Politico

Республіканці хочуть домовлятися про допомогу Україні напряму з Байденом, — Politico

Конгрес знаходиться на межі того, щоб піти на канікули, так і не схваливши подальшу допомогу для України. А республіканці в Сенаті вимагають від президента Джо Байдена рішуче втрутитися в переговори, щоб врятувати свій головний зовнішньополітичний пріоритет.

"Це його робота — виправити це", — сказав сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який бере участь у переговорах, наголосивши, що весь процес "не має значення, якщо президент не залучений", пише американська редакція Politico.

"Він — головнокомандувач. Я думаю, що ми даремно витрачаємо час", — додав Грем.

Республіканці і кілька демократів кажуть, що копіткі переговори вимагають від Байдена, 36-річного ветерана Сенату, відродити свою давню репутацію укладача угод, щоб досягти домовленостей про майбутнє його запиту в сфері національної безпеки на майже 106 мільярдів доларів. Грем сказав, що він особисто говорив Байдену про це ще восени.

Видання визнає, що Байден, будучи сенатором, а пізніше віцепрезидентом, збудував репутацію того, хто здатен укладати угоди, особливо зважаючи на його відносини з лідером республіканської меншості Мітчем Макконнеллом. Проте в часи його президентства адміністрація успішно залишила політичні деталі законодавчій гілці влади. Байден обпікся, наблизившись занадто близько до гарячих переговорів у Капітолії.

Найвідоміша помилка сталася, коли у 2021 році провалився розгляд ініціативи про соціальні витратила трильйон доларів. Хоча навіть тоді значну частину цих зусиль вдалося зберегти завдяки "Закону про зниження інфляції", попри те, що Байден і сенатор-демократ Джо Манчін не змогли просунути більшу угоду. Президент США зміг підписати скромніший партійний законопроєкт після того, як перейшов до більш м’якого підходу до членів парламенту. Утім, такий підхід може не спрацювати зараз у спробах поєднати посилення прикордонної політики з мільярдами доларів допомоги для України, Ізраїлю і Тайваню.

Сенатори Джеймс Ленкфорд, Кірстен Сінема і Кріс Мерфі домовилися в четвер продовжити переговори у вихідні. Республіканці зробили нову пропозицію демократам, і хоча угоди поки що не видно, вони підійшли досить близько, щоб принаймні повернути Мерфі за стіл переговорів після того, як він відмовився виконувати вимоги Республіканської партії. Але якщо сенатори не зможуть домовитися, навіть головні союзники президента в Капітолії кажуть, що Байдену доведеться взяти на себе ініціативу.

"Якщо вони не досягнуть успіху, я б закликав президента взяти більш безпосередню участь", — сказав сенатор-республіканець Кріс Кунс.

Однак на Капітолійському пагорбі існує реальне занепокоєння, що навіть президентського втручання може бути недостатньо, щоб врятувати переговори. Зокрема, деякі сенатори побоюються, що Байден буде приречений на провал після того, як республіканці одноголосно проголосували на початку цього тижня проти запиту про зовнішню допомогу, оскільки в ньому не було змін у прикордонній політиці.

"І це не згадуючи про головний ризик для Байдена, якщо він втрутиться. Республіканці можуть звинуватити його, якщо зусилля проваляться, і посилять звинувачення у міграційній кризі, в якій вони його звинувачували впродовж багатьох місяців", — пише Politico.

Сенатор Алекс Паділья сказав, що після блокування з боку Республіканської партії він "замислився, наскільки це важливо або терміново" для республіканців.

"Важко не бути трохи цинічним щодо того, чи дійсно вони хочуть угоду", — сказала сенатор Тіна Сміт.

Не всі демократи хочуть, щоб Білий дім уклав угоду з Республіканською партією. Прогресивні та захисники міграції розчаровані тим, що Білий дім навіть заохочує переговори щодо прикордонної політики, які, на їхню думку, призведуть до фактичної ліквідації американської системи надання притулку.

У своїх інтерв’ю головні переговірники в Сенаті заявили, що до обговорення певною мірою залучені головні помічники Байдена. Ленкфорд сказав, що Білий дім здебільшого надає "технічну допомогу". Мерфі сказав, що сенатори "всім керують, але адміністрація підтримує постійний зв’язок".

Помічники Байдена також чітко усвідомлюють, наскільки гострою проблемою стало питання кордону.

"Фракція прогресивних побоюється, що адміністрація зайде надто далеко, погодившись на те, що буде більше схоже імміграційну політику епохи Трампа, не отримавши натомість жодних перемог демократів в імміграційному питанні. Напередодні виборів багато хто з цих лібералів вже злий на Байдена за його ставлення до війни між Ізраїлем і ХАМАСом і за невиконання інших передвиборчих обіцянок", — йдеться в статті.

Однак багато хто з найближчого оточення Байдена вважає, що на кордоні потрібно щось робити, щоб не втратити прихильність незалежних виборців і тих, хто не визначився, у містах, які відчули негативні наслідки напливу мігрантів. Білий дім публічно попередив, що до кінця року у нього закінчаться гроші для України. Але деякі чиновники Пентагону сподіваються, що фінансування буде продовжено. Більше того, деякі чиновники адміністрації вважають, що президент може використати деякі свої повноваження, щоб вивільнити додаткові кошти.

Однак американські чиновники також побоюються, що попри певні більш скромні маневри, ситуація може стати жахливою і вплинути на оборону України. У Білому домі зростає побоювання, що перерва в американській допомозі створить ефект доміно, і інші країни також почнуть відмовляти Києву в підтримці.

На тлі цих побоювань республіканці наголошують, що Байден повинен робити більше. Сенатор Мітт Ромні, один з головних прихильників допомоги Україні, сказав, що відсутність прогресу "зводить мене з розуму".

"Де, чорт забирай, Білий дім, чи дбають вони про Ізраїль та Україну? Це залежить від Байдена. Чи справді йому не байдуже? Народ очікує, що президент буде лідером", — сказав Ромні.

Тим не менш, в умовах різко розділеного Конгресу, який ледве виконує необхідний мінімум роботи, Байден тепер має можливість використати свої знання про Сенат, а також зовнішньополітичну проникливість, щоб спробувати здобути ще одну двопартійну перемогу. І від того, як він та його головні помічники проведуть наступні кілька днів, може залежати, чи ухвалить Сенат рішення про допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та кордону.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.