Повістки поштою і через голів ОСББ: українцям готують нові "сюрпризи"
В Україні з 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію, яким вносяться зміни, зокрема, до механізму вручення повісток військовозобов’язаним громадянам , тепер це можуть не лише працівники ТЦК та СП
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Апостроф".
Хто тепер має право вручати повістку
Згідно з новим законом, чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані оновити свої облікові дані протягом двох місяців. І зробити вони можуть це серед іншого на виклик, тобто після вручення повістки. Законодавством визначено, що вручити її можуть:
- представники ТЦК, органу СБУ та підрозділу Служби зовнішньої розвідки (залежно від того, де військовозобов’язаний перебуває на обліку)
- представники органу місцевого самоврядування (сільських, селищних рад та міських виконкомів)
- роботодавець (керівник підприємства, де працює військовозобов’язаний);
- керівники навчальних закладів (за наявності розпорядження ТЦК);
- керуючі багатоквартирних будинків (ОСББ).
При врученні повістки представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки на вимогу громадянина, якому вручається повістка, зобов’язані назвати свої прізвища, ім’я та по батькові, посади, а також пред’явити службові посвідчення.
У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов’язаний з’явитися у вказане місце та строк.
При цьому місця, де можуть вручати повістки, суттєво не змінилися. Це місце роботи, проживання, на вулиці, у парках та в інших громадських місцях. Робити це можуть і на блокпостах.
Що стосується поліції, новий закон визначає, що поліцейські братимуть участь у заходах щодо повідомлення разом із представниками ТЦК, забезпечуючи порядок при врученні повісток, але не вручатимуть їх.
Що має бути зазначено у порядку денному
У порядку денному про виклик у ТЦК та СП мають бути зазначені:
- прізвище, ім’я та по батькові та дата народження громадянина, якому адресовано повістку;
- найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що видав повістку;
- мета виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
- місце, день та час явки за викликом;
- підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку;
- реєстраційний номер повістки;
- роз’яснення про наслідки неявки та обов’язок повідомити про причини неявки.
Для громадян, які самостійно прибули до військкомату та підлягають направленню на навчання у зв’язку із закликом на військову службу, час явки до ТЦК та СП встановлюється протягом двох місяців з дня проходження ВЛК.
Причини, через які можна не з’явитися в ТЦК
Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки чи інші обставини, що позбавили його можливості особисто прибути у певний пункт та строк; смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) чи близького родича його дружини (чоловіка).
У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротші терміни, але не пізніше трьох діб від визначених на повістці та дати прибуття до ТЦК, повідомити про причини неявки, звернувшись до зазначеного Територіального центру комплектування або будь-яким іншим способом з подальшим його прибуттям у строк, не що перевищує 7 календарних днів.
За ігнорування повісток чи відмову від проходження від ВЛК українцям загрожують нові штрафи, встановлені для громадян від 17 000 до 25 500 гривень.
Нагадаймо, що загальна мобілізація в Україні: які зміни несе новий закон?
Оставить комментарий
Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.