Понедельник, 27 мая 2024 10:29

«Укренерго»: в енергосистемі переважно є дефіцит, запланований імпорт електроенергії з 5 країн

«Укренерго» нагадує, що з 22 березня по 8 травня війська РФ п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції

В енергосистемі України є дефіцит більшу частину доби, запланований імпорт з 5 країн, повідомляє компанія «Укренерго».

За повідомленням, протягом доби запланований імпорт електроенергії з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови, загальний обсяг – 16 258 МВт*год.

У компанії наголошують, що експорт не відбувається і не передбачається.

Сьогодні ліміти на споживання електроенергії діють в усіх регіонах України для промислових та побутових споживачів з 06:00 до 24:00, при перевищенні лімітів споживання – обленерго можуть застосовувати графіки погодинних відключень.

«Укренерго» нагадує, що головна причина застосування обмежень – наслідки російських ракетних ударів по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня війська РФ п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції – через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як раніше.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила спершу обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, згодом – відключення для побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Форум

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.