Понедельник, 22 апреля 2024 10:13

У лікарнях Київщини бракує крові 1 та 2 груп з позитивним резусом

У лікарнях Київщини бракує крові 1 та 2 груп з позитивним резусом

У Києві та області потрібні донори крові 1 та 2 груп з позитивним резус-фактором

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис платформи ДонорUA на своїй фейсбучній сторінці.

Донорство — допомога, яку неможливо нічим замінити. Вона ніде не продається, її не завозять з-за кордону — ми самі забезпечуємо кров’ю тих, хто її потребує. Передусім це військові — вчасне переливання крові може на 60% знизити смертність від поранень. Але потрібна кров і цивільним — жертвам російських обстрілів, дітям і дорослим з тяжкими захворюваннями, пацієнтам під час операцій,

— розповідає Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО "Всеукраїнська асоціація донорів України".

Цього тижня особливо потрібні донори крові таких груп:

 • Миколаїв: всі групи крові
 • Кропивницький: всі групи крові
 • Харків: всі групи крові
 • Вінниця: всі групи крові
 • Дніпро: 1-, 2-, 3+/-, 4+/-
 • Херсон: 1-, 2+, 3+/-, 4+/-
 • Запоріжжя: 1-, 2-, 3-, 4-
 • Івано-Франківськ: 1-, 4-
 • Тернопіль: 1+/-, 3-, 4-
 • Житомир: 1-, 2-, 3-, 4-
 • Одеса: 1-, 2-, 3-, 4-
 • Львів: 1-, 2-, 3-, 4-
 • Київ: 1+, 2+

Як визначаються потреби у крові?

Координатори ДонорUA напряму контактують з лікарнями, центрами крові та волонтерами по Україні, а також відстежують відповідні запити у соцмережах за допомогою системи моніторингу YouScan.

Крім того, координатори отримують від пацієнтів та їхніх рідних запити на адресну допомогу. Так, протягом 2022-2023 років вони обробили понад 900 таких запитів, а за весь час існування платформи — понад 7500. Ця інформація також допомагає формувати статистику потреб крові в окремих регіонах. Один реципієнт може потребувати 5-7 донорів, і таких пацієнтів у лікарнях міста можуть бути десятки, а інколи й сотні.

Як здати кров?

Зареєструйтеся на сайті ДонорUA, заповніть свої дані та заплануйте донацію на зручний день у календарі в особистому кабінеті. Якщо центр крові у вашому місті співпрацює з платформою ДонорUA, ви будете адресно отримувати сповіщення, коли знадобиться саме ваша кров.

Ознайомтеся з переліком тимчасових і абсолютних протипоказань, аби знати, чи можна вам бути донором, а також правильно підготуйтеся до донації.

Після процедури завантажте довідку про донацію в особистому кабінеті, аби скористатися бонусами для донорів.

Кожна третя людина хоча би раз у житті потребує переливання крові. Після повномасштабного вторгнення рф потреби у крові по Україні зросли на 60%, але і до цього 2/3 пацієнтів не отримували її вчасно або взагалі. Одна донація крові здатна врятувати три життя, й абсолютна більшість повнолітніх людей можуть бути донорами. Долучайтеся — ваша кров переможе!

Якщо ж ви не можете здавати кров, або бажаєте активніше брати участь у донорському русі, ви можете стати волонтером ДонорUA, або ж підтримати організацію фінансово. Кошти потрібні зокрема для перевезення крові до фронту, а також для проведення виїзних донацій та інших заходів для залучення нових донорів.

Нагадаймо, що Білоцерківці можуть безоплатно дізнатися свою групу крові.

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.